fbpx
Вперше в історії уразили новітній російський винищувач Су-57

Вперше в історії уразили новітній російський винищувач Су-57

Війна з Росією Втрати Росії ГУР МО Європа ПКС Росії Росія Світ Су-57 Україна

Головне управління розвідки МО України показали супутникові знімки ураженого винищувача Су-57 на аеродромі Ахтубінськ.

Про це повідомляє офіційна сторінка ГУР МО у Telegram.

Ураження відбулося за 589 кілометрів від лінії бойового зіткнення на аеродромі Ахтубінськ, де базуються новітні російські винищувачі Су-57.

Там, вони розміщені у складі 929 Державного льотно-випробувального центру МО РФ де здійснюється випробування нових авіаційних систем, бортових РЛС та озброєння.

Існує велика ймовірність що ураженим є не серійний винищувач Су-57, а його третій або дев’ятий льотний прототип Т-50, які використовуються центром.

Відповідно до опублікованих щорічних фотографій аеродрому, там базувався борт «053», а також борт «510», які використовуються у ролі летючої лабораторії.

Треба зазначити, що центр використовує літаки для проведення інтеграційних робіт, випробувань нового радіолокаційного обладнання, озброєння та інших систем.

У випадку ураження летючої лабораторії, ПКС РФ втратили дорогоцінну машину яка дозволяла їм інтегрувати нове озброєння яке також використовується проти України.

Своєю чергою, серійні літаки Су-57 є носіями крилатих ракет Х-69, які останнім часом почали активніше застосовувати проти України, і знищення одного з цих носіїв дозволить зменшити загальну інтенсивність їх використання.

На сьогодні у складі ПКС РФ є 22 серійних літаків Су-57, які активно використовуються ворогом.

Ударна крилата ракета Х-69 є аналогом франко-британської Storm Shadow/SCALP-EG та має невелику ефективну площу розсіювання, що ускладнює її виявлення радіолокаційними станціями. Заявляється, що максимальна дальність польоту ракети може складати понад 500 км.

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що під час масштабного комбінованого удару з 14 на 15 травня у тимчасово окупованому Криму було знищено два російських винищувачі МиГ-31.

Війна з Росією Втрати Росії ГУР МО Європа ПКС Росії Росія Світ Су-57 Україна