fbpx
ВПК РФ представив компактний комплекс управління ППО

ВПК РФ представив компактний комплекс управління ППО

ПЗРК ППО та ПРО Росія Світ Сусіди

В Росії розробили компактний комплекс управління протиповітряною обороною, який встановлюють на формі бійця.

Обладнання виконує цілерозподіл та наведення зенітників на повітряну ціль, а також керує засобами протидії безпілотникам.

Пензенський «Радиозавод» представив комплекс на міжнародній аерокосмічній виставці Dubai Airshow 2023.

Раніше комплекс виготовлявся у каркасно-модульному варіанті для встановлення на базу транспортного засобу.

Оновлена версія, яка переноситься на бійцях, складається з модуля автоматизованого управління (МАУ) та індивідуального комплекту автоматизації (ІКА).

Російський компактний комплекс управління ППО від «Радиозавод». Листопад 2023. Фото: «Ростех»

МАУ призначений для командира підрозділу стрільців-зенітників, а ІКА – для бійців, оснащених переносними зенітними комплексами чи стрілецьким озброєнням.

Після модернізації в обладнанні також реалізовано можливість керування засобами протидії безпілотникам.

Обладнання

Модуль автоматизованого керування включає ноутбук або планшет зі спеціалізованим програмним забезпеченням, засоби навігації, обладнання дротового та бездротового зв’язку.

Модуль забезпечує координацію дій стрільців-зенітників, його функціональні можливості дозволяють одночасно керувати дев’ятьма стрілками або чотирма взводами з ПЗРК.

Обладнання здатне супроводжувати до ста цілей, приймати від підлеглих ІКА інформацію про фази бойових дій та стан боєзапасу, видавати команди цілевказівки, а також автоматизувати юстування стрільців-зенітників на місцевості.

До складу індивідуального комплекту автоматизації входять планшет, захисні окуляри з вбудованим мікродисплеєм, що відображає цілі, а також засоби радіозв’язку та навігації.

Російський компактний комплекс управління ППО від «Радиозавод». Листопад 2023. Фото: «Ростех»

Апаратура забезпечує попереднє наведення озброєння стрільця на повітряну ціль за командами та цілевказівками, що отримуються від командира підрозділу.

ПЗРК ППО та ПРО Росія Світ Сусіди