fbpx
Винищувачі НАТО вчергове перехоплювали російські літаки

Винищувачі НАТО вчергове перехоплювали російські літаки

Авіація Балтія Винищувач Європа НАТО Росія Світ

Винищувачі НАТО, які охороняють повітряний простір країн Балтії в рамках місії Балтійської повітряної поліції (Baltic Air Policing), сім разів піднімалися в небо за останній тиждень, щоб ідентифікувати невідомі літаки.

Про це йдеться у повідомленні Polskie Radio.

За даними литовського міністерства, в більшості випадків це були російські військові літаки, які літали з відключеними транспондерами, і лише з одиницям вдалося налагодити радіозв’язок.

Протягом лише 31 березня, винищувачі НАТО тричі піднімалися по тривозі. Тоді було ідентифіковано, серед іншого, розвідувальний літак Іл-20 та винищувач Су-27.

Варто зазначити, що торік Повітряні Сили Альянсу перехопили понад 400 неідентифікованих літаків, які наблизилися до повітряного простору НАТО. Понад 350 із них виявилися російськими машинами.

Україна теж не проти залучення авіації НАТО для спільного патрулювання українського неба у взаємодії з Повітряними Силами ЗСУ.

Про це було обговорено, на початку квітня, під час зустрічі заступника керівника Офісу Президента Романа Машовця з головою Представництва НАТО в Україні Александером Вінніковим. Крім того, також обговорювали організацію спільних навчань ЗСУ з військовими НАТО.

Заступник керівника Офісу Президента України наголосив на важливості політичної реакції від керівництва НАТО на такі дії Росії.

За його словами, наразі спостерігається скупчення російських військ біля державного кордону України.

Тож організація спільних навчань Збройних Сил України з військовими НАТО, зокрема можливість спільних з авіацією країн НАТО повітряних патрулів у повітряному просторі України, сприятиме стабілізації безпекової ситуації у регіоні, – йдеться у повідомленні пресслужби Офісу Президента.

Балтійські країни не мають власних винищувачів, тому захист їх повітряного простору гарантує Альянс. Тому місія Балтійської авіаційної поліції триває з 2004 року, коли Литва, Латвія та Естонія приєдналися до НАТО. Винищувачі НАТО дислокуються в Шяуляй (Литва) та на естонській базі в Амарі.

Аналогічна місія НАТО діє у Румунії, вона називається Atlantic Resolve, і покликана підтримати східний фланг НАТО у відновленні агресивної політики Росії в регіоні.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Авіація Балтія Винищувач Європа НАТО Росія Світ