fbpx
Випробування «Нептун»: ліхтери надало «Дунайське пароплавство»

Випробування «Нептун»: ліхтери надало «Дунайське пароплавство»

«Нептун» Випробування Державний випробувальний полігон «Алібей» Міністерство інфраструктури ОПК Україна

ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» передало ліхтери, які використовувались на випробуваннях ракетного комплексу «Нептун».

Про це повідомила прес-служба компанії.

Дані ліхтери були використані в якості мішеней під час випробувань протикорабельного ракетного комплексу РК-360 МЦ «Нептун» під час навчань на півдні Одеської області на державному випробувальному полігоні «Алібей».

Вказані ліхтери знаходились на балансі підприємства, але через технічний стан вже не можуть використовуватися за призначенням.

«Українське Дунайське пароплавство передало ліхтери, що знаходяться на балансі підприємства, і які, в силу істотного зносу не могли використовуватися за цільовим призначенням і перебували у відстої, для проведення військових навчань. Випробування протикорабельного ракетного комплексу РК-360 МЦ «Нептун» пройшли успішно. Це приклад ефективної співпраці Міністерства інфраструктури та Міністерства оборони», – зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Змонтована на ліхтері конструкція з імітації радіолокаційної сигнатури корабля

Так за інформацією Регістра судноплавства України у ліхтера UDP-DM-2337-УДП, на якому була змонтована конструкцію, що імітувала радіолокаційну сигнатуру корабля під час стрільб 2 квітня, клас був знятий у 2010 році.

Сам же ліхтер відноситься до типу «Дунай-море» проєкту 1635К та побудоване у 1986 році на Кілійському судноремонтному-суднобудівному заводі.

Ліхтер – несамохідне, безекіпажне однотрюмне судно (судова баржа) з водонепроникним люковим накриттям, застосовуються для перевезення нафтовантажів на великі відстані, для рейдових операцій з навантаження і розвантаження танкерів із глибокою посадкою, які не можуть підійти безпосередньо до причалів берегової нафтобази, а також для каботажних перевезень нафтовантажів. Окрім того застосовуються для перевезення низки інших вантажів.

Нагадаємо, що 2 квітня 2020 року під час стрільб комплексу крилатих ракет наземного базування «Нептун» було здійснено перевірку тактико-технічних характеристик, зокрема, дальність та точність ураження морських цілей.

В ході випробування ракети здійснили ураження цілей на заданій дальності:

Комплекс крилатих ракет «Нептун» — розробка конструкторів державного підприємства «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» у співпраці з іншими державними і приватними підприємствами оборонно-промислового комплексу України.

Така співпраця між Міністерством інфраструктури та Міністерством оборони України, включно з розробкою нових зразків озброєння, відбувається не вперше.

Наприкінці серпня 2019 року Міністерство інфраструктури України передало ВМС ЗС України пошуково-рятувальне судно «Олександр Охрименко» з розпорядження Адміністрації морських портів України.

«Олександр Охрименко» прибув до Одеси

Це не перша передача від Міністерства інфраструктури для українського флоту. Так цього року ВМС ЗС України вже отримали:

  • катер зв’язку проекту Н45, 1991 року побудови, заводський № 373962;
  • плавуча судоремонта майстерня проекту 889, 1983 р.п., заводський № 665;
  • водоналівна баржа (несамохідна) проекту 20641, 1985 р.п., заводський № 13


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


«Нептун» Випробування Державний випробувальний полігон «Алібей» Міністерство інфраструктури ОПК Україна