fbpx
Виробник DANA M2 показав етапи випробувань САУ

Виробник DANA M2 показав етапи випробувань САУ

Excalibur Army Артилерія Випробування Європа САУ САУ Dana Світ

Виробник DANA M2 продемонстрував етапи випробувань САУ.

Про це повідомляє Мілітарний.

На відео, яке представила чеська компанія EXCALIBUR ARMY на своєму YouTube каналі, демонструється процес випробування оновленої колісно 152-мм самохідної установки DANA M2.

Самохідна гармата-гаубиця DANA M2 – це значно модернізована версія оригінальної 152-мм DANA vz. 77. Після 2 основних оновлень ця артилерійська система має нову кабіну, систему управління вогнем та кілька інших удосконалень, які поліпшили її можливосі.

DANA-М2 оснащена сучасною автоматизованою (цифровою) системою керування вогнем, що дозволяє поєднати з контуром управління і розвідки в єдину систему вогневого ураження.

Самохідна артилерійська установка vz. 77 Dana була розроблена наприкінці 70-х років у колишній Чехословаччині, серійне виробництво було налагоджено на підприємстві ZTS Dubnica у місті Тренчин (у сучасній Словаччині).

152-мм самохідна гармата-гаубиця vz.77 Dana яку планують замінити на CAESAR

Самохідна артилерійська установка використовує в якості шасі модифікований варіант Tatra 813 з колісною формулою 8×8.

Силова установка – Tatra T2-930, возимий боєкомплект – до 60 снарядів, максимальна швидкість по шосе – до 80 км/годину.

Окрім Чехословаччини їх експлуатували й інші країни соцтабору. Варіант САУ DANA-М1 є на озброєнні збройних сил Чехії, Польщі, Грузії та Азербайджану.

САУ Dana M2 на випробуваннях

У Польщі чеська компанія у кооперації з місцевою PZL пропонує для національних збройних сил програму модернізації до рівня Dana M1PL, котра включає заміну головного двигуна, коробки передач, встановлення додаткового генератору, заміну інших систем.

В Збройних силах України розгляд закупівлі 152-мм САУ «Дана» для заміни наявних на озброєнні застарілих буксованих гармат Д-20 та самохідних артилерійських установок 2С3 «Акація».

Контракт на придбання САУ Dana-M2 у чеської фірми Excalibur Army уклали ще у 2018 році. Тоді державний спецекспортер уклав угоду на придбання 66 самохідних артилерійських установок.

Станом на сьогодні Замовник – Міністерство оборони України, зменшило кількість запланованих до закупівлі САУ до 26 одиниць. Попри це, за домовленістю з Виробником їх ціна залишається незмінною.

Такий вибір був обраний за результатами аналізу та порівняння наявних зразків артилерійських систем подібного типу та відповідності сучасним технічним вимогам фахівцями Міністерства оборони України та Генерального штабу.

Окрім цього, у квітні цього року, на Рівненському військовому полігоні проходили випробування самохідної гаубиці DANA-M2. САУ проходила функціональні, ходові та вогневі тестування в умовах, максимально наближених до бойових.

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Excalibur Army Артилерія Випробування Європа САУ САУ Dana Світ