“Вишкіл капітанів” став курсом професійної військової освіти
Програма підготовки офіцерів «Вишкіл капітанів» увійшла до структури Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка та стала курсом професійної військової освіти.
Про це повідомляє один із засновників проєкту фонд «Повернись живим».
Програма курсу підготовки «Вишкіл капітанів» була розширена та затверджена Міністерством оборони як «Командний курс тактичного рівня L-1C «Вишкіл капітанів». Вона була внесена до єдиного каталогу сертифікованих курсів.
ВІКНУ ім. Тараса Шевченка і «Повернись живим» уклали меморандум та об’єднали зусилля в реалізації цієї програми.
Зокрема, фонд залучатиме кошти благодійників, створюватиме умови для навчання і проживання слухачів.
«Вишкіл капітанів дає без перебільшення найкращий рівень тактичної підготовки в Україні. І набуття ним офіційного статусу курсу рівня L-1С — важливий позитивний крок, — каже директор Фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.
За словами Чмута, курс підготовки має висококваліфікованих інструкторів та адаптовану до реальних бойових дій програму, яка опирається на потрібні у сучасній війні рішення. Це якісно впливає на бойові спроможності підрозділів, тому фонд готовий вкладатися у його розвиток.
Протягом трьох місяців навчальний курс із військового лідерства пройдуть 76 командирів взводів, рот, батальйонів, заступників комбатів, офіцерів штабів, переважно із Сил територіальної оборони ЗСУ.
В основі курсу — процедури планування бою (TLP – Troop Leading Procedures), військовий процес ухвалення рішень (MDMP – Military Decision Making Process). Його розробили на основі стандартів планування бойових завдань країн НАТО.
У ньому також враховується новітній досвід російсько-української війни. Наприклад, навчальні програми для планування бою створені на прикладах оборони Києва і Чернігова, а також запорізької наступальної операції.
Усі інструктори курсу мають бойовий досвід та пройшли підготовку у Великій Британії.
Тривалість курсу зросла на чотири тижні — до трьох місяців. Зокрема, збільшено час на вивчення всебічного забезпечення бою: розвідувальну та інженерну підготовку, логістику, зв’язок, медицину тощо.
«Більше часу буде приділено вивченню спеціалізованого програмного забезпечення для застосування артилерії «Кропива» та системи ситуаційної обізнаності «Дельта. Після завершення навчання випускники отримають військову спеціальність «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів», — розповідає Ігор Степанченко, академічний директор «Вишколу капітанів».
Нагадаємо, у 2022—2023 роках «Вишкіл капітанів» пройшли понад 500 офіцерів. Окрім військовослужбовців Сил територіальної оборони ЗСУ, його закінчили 29 представників Національної гвардії України та вісім — Десантно-штурмових військ ЗСУ.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.