“Вишкіл капітанів” уже підготував 800 офіцерів
Програма підготовки «Вишкіл капітанів» уже підготувала більше 800 офіцерів різних родів військ ЗСУ, а також Національної гвардії.
Про це розповів Юрій Подлєсний, керівник напрямку військової освіти та підготовки фонду «Повернись живим» в етері «Телебачення Торонто».
За словами Подлєсного, підготовка одного набору курсантів сьогодні коштує фонду 6-7 мільйонів гривень. Сюди входить теоретичне навчання, практичні навчальні заходи та супутні витрати.
Курс підготовки наразі триває три місяці та націлений на викладення майбутнім командирам рот максимально коротко та стисло найнеобхідніших знань, що знадобляться тут і зараз на полі бою.
Керівник аналітичного відділу «Повернись живим» Антон Муравейник розповів, що до курсу входять необхідні навички одноосібного планування, лідерства, знання процесу ухвалення рішень та практики планування, яку відпрацьовують у місцях бойових дій.
Програма підготовки постійно оновлюється та доповнюється слухачами та військовими фахівцями, що мають необхідний досвід роботи в зоні бойових дій.
«У середньому кожні два курси ми не просто оновлюємо програму, а запрошуємо фахівців кожної з дисциплін, які можуть нам навести коригування по кожній темі, мовляв, ці конкретні кейси трошечки видозмінені. Якщо ми цього року бачимо збільшення кількості застосування РЕБу, ми можемо застосовувати інші типи зв’язку. У нас збільшилася тактика застосування БпЛА: ми запрошуємо фахівців саме в цій сфері і разом відпрацьовуємо кожен крок. Ми можемо стверджувати, що ми навчаємо того, що актуально буквально на вчора, а не 2022 чи 2004 рік», — розповів Подлєсний.
Першочергово «Вишкіл капітанів» був створений для навчання офіцерів Територіальної оборони, проте сьогодні до курсу можуть долучитися всі офіцери Сил оборони.
«Коли планується новий набір, спочатку йде телеграма із запитом до командування родів військ. Передусім в ТрО, тому що вони є основним замовником, але ми паралельно дублюємо цю телеграму в інші роди військ, які у подальшому відряджають нам певну кількість особового складу. Але є мінімум три прецеденти, коли офіцер виступав з власною ініціативою та ставав нашим курсантом, тобто не треба чекати, поки тебе відрядить керівництво», — зазначив керівник напрямку військової освіти.
У жовтні «Мілітарний» повідомляв про випуск чергового курсу офіцерами Сил тероборони, Сухопутних військ, Морської піхоти, Головного управління розвідки (ГУР), Нацгвардії, а також підрозділів КОРД та «Лють» Нацполіції.
Упродовж трьох місяців командири вивчали планування на рівні роти та штабу батальйону за стандартами НАТО.
Нагадаємо, що цього року «Вишкіл капітанів» став курсом професійної військової освіти «Командний курс тактичного рівня L-1C» та увійшов до структури Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.