fbpx
Японія завершила експлуатацію винищувачів F-4

Японія завершила експлуатацію винищувачів F-4

Авіація Азія Винищувач ВПС Японії Світ Японія

Японія завершила експлуатацію фронтових винищувачів F-4, які служили країні 48 років.

Про це пише The Drive.

Сили самооборони Японії стали останніми в світі користувачами літаків цього типу.

Церемонія з нагоди закінчення експлуатації повітряних сил самооборони Японії відбулася на авіабазі Хіакурі, в 50 милях на північний схід від Токіо.

На заході були присутні представники авіаційної бази, різні командири ескадр, а також чиновники міністерства оборони.

До цього моменту останні літаки F-4ЕJ знаходились на озброєнні 301 ескадрильї сьомого авіакрила повітряних сил самооборони Японії.

Експлуатація F-4 повітряними силами самооборони Японії розпочалась з підписання у 1968 році зі США угоди на придбання 140 винищувачів з локалізацією їх виробництва на місцевому підприємстві Mitsubishi Heavy Industries (MHI).

Зі США поставили лише два літаки, решта у користуванні Японії була саме від місцевого виробника, де вони виготовлялися до 1981 року.

Церемонія виведення винищувачів F-4ЕJ з експлуатації Повітряними силами самооборони Японії

Після завершення виробництва літаки декілька разів модернізувалися – вони отримали нові радіолокаційні станції, двигуни, авіоніку. Також до арсеналу винищувачів додалось бомбове та кероване озброєння, у тому числі протикорабельні ракети.

На службі їх замінять багатоцільові літаки Lockheed Martin F-35 Lightning II, про закупівлю 105 одиниць яких стало відомо у липні 2020 року.

Тоді Агентство міністерства оборони США з військової співпраці направило Конгресу США повідомлення про плановий майбутній продаж Японії 105 винищувачів п’ятого покоління Lockheed Martin F-35 Lightning II.

Окрім закупівлі нових винищувачів, у Японії модернізують 98 винищувачів Boeing F-15J Eagle до варіанту Japanese Super Interceptor (JSI), а також ведуть розробку перспективного літака.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Авіація Азія Винищувач ВПС Японії Світ Японія