fbpx
Є перші результати роботи екстреної аеромедичної допомоги

Є перші результати роботи екстреної аеромедичної допомоги

Airbus Авіація Гелікоптери ДСНС Львівщина МВС Медицина Національна поліція Україна Цивільні громадяни

В п’ятницю, 9 квітня, авіамедична служба на Львівщині здійснила першу евакуацію пацієнтки з інсультом.

Про це інформує Львівський Обласний Центр Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф.

Вертоліт авіамедичної служби Львівського Обласного Центру Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій здійснив першу евакуацію повітрям пацієнтки із гострим порушенням мозкового кровообігу із важкодоступного гірського району.

Хвору, 78-річну мешканку м. Турки, доставили до львівської лікарні швидкої допомоги, на це знадобилося лише трохи більше години.

“Відстань між двома локаціями становить 170 км, на що б довелось витратити 3,5 години. Вертольотом ми справились за 1 год 15 хв! Вітаємо усіх зі стартом аеромедичної евакуації в Україні”, – йдеться у повідомленні.

“Сьогодні запрацював наш аеромедичний простір, який ми запустили 1 квітня. 79-річну пацієнтку з підозрою на гострий мозковий інсульт доставили з міста Турка у Львівську клінічну лікарню швидкої медичної допомоги. Для нас це велика перемога, адже це ще один великий крок до швидкого та якісного порятунку життя”, – написав Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Нагадаємо, Кабмін схвалив постанову МОЗ «Про деякі питання створення єдиного аеромедичного простору в Україні». Вертолітні бази мають з’явитися у Львові та Києві.

Також, Міністр заявив, що початок роботи системи аеромедичної евакуації в Україні сприятиме швидкому та якісному порятунку життя.

За повідомленням Мілітарного, стало відомо, що 1 квітня, на Львівщині до постійного чергування заступила бригада авіаційної системи МВС. Тоді, до області, прибув багатоцільовий вертоліт ДСНС України Eurocopter EC 145. Це повітряне судно приступило до виконання завдань, у тому числі в частині сприяння аеромедичній евакуації.

На борту повітряної машини є найнеобхідніше обладнання, щоб здійснити серцево-легеневу реанімацію, підтримку пацієнтів критичних станів. Лікарі надаватимуть допомогу пацієнтам з інфарктами, інсультами, важкими травмами після ДТП. Також вертоліт буде задіюватися у транспортуванні реципієнтів для трансплантації.

Завдяки такому повітряному судну медики зможуть швидко прибувати на екстрені виклики у важкодоступні місця. У вертольоті є місця для двох потерпілих і двох членів медичного екіпажу. До підрозділу аеромедичної евакуації входить 12 медиків: шість лікарів невідкладних станів і шестеро фельдшерів.

Аеромедична бригада обслуговуватиме – кілька областей Західної України, зокрема, Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Волинської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької.

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Airbus Авіація Гелікоптери ДСНС Львівщина МВС Медицина Національна поліція Україна Цивільні громадяни