fbpx
Єгипет отримав фрегат типу FREMM

Єгипет отримав фрегат типу FREMM

ВМС Єгипту Європа Єгипет Закупівлі Італія Світ Флот Фрегати Фрегати FREMM

В Італії на верфі Fincantieri відбулася церемонія передачі Єгипту першого з двох придбаних фрегатів типу FREMM.

Про це повідомляють єгипетські інформаційні ресурси.

Корабель отримав нову єгипетську назву FFG 1002 Al-Ghalala.

У серпні 2020 року прем’єр-міністр Джузеппе Конте схвалив продаж Єгипту за 1,3 млрд доларів двох фрегатів класу «FREMM», (F-588) «Spartaco Schergat» і (F-589) «Emilio Bianchi».

Спущені на воду в січні 2019 і січня 2020 року фрегати були побудовані для ВМС Італії, але не прийняті на озброєння.

Фрегат FFG 1002 Al-Ghalala ВМС Єгипту типу FREMM. Грудень 2020. Фото: ЗМІ Італії

Два проданих Єгипту фрегата – останні, дев’ятий і десятий кораблі в серії з 10 раніше замовлених італійським флотом фрегатів типу FREMM.

Кораблі виконані в багатоцільовому варіанті та побудовані італійським суднобудівним об’єднанням Fincantieri на підприємствах в Ріва-Трігозо і Мудджіано.

Продаж даних двох фрегатів типу FREMM Єгипту повинен був стати першим етапом в обговорюваному пакеті угод на продаж Єгипту італійського озброєння на загальну суму до 9,8 млрд євро.

В нього повинні були увійти ще чотири фрегати типу FREMM, 20 патрульних кораблів проєкту Falaj II, 24 винищувачі Eurofighter Typhoon, 24 навчально-бойових літаки М-346 і один розвідувальний супутник.

Однак відомості про укладення будь-яких контрактів з даного пакету поки що відсутні.

Фрегат від Франції

Нагадаємо, що раніше за угодою з Францією 2015 року Єгипет вже придбав один фрегат типу FREMM, побудований спочатку для французького флоту – D 651 Normandie.

Фрегат був куплений також на етапі проходження ним випробувань, і був переданий Єгипту в червні 2015 року, отримавши нову єгипетську назву FFG 1001 Tahya Misr.

Вартість контракту на придбання фрегата Normandie склала 950 млн євро (включаючи вартість підготовки особового складу та сервісного обслуговування на п’ять років).

Додатково в пакет входив також контракт вартістю 400 млн євро на ракетне озброєння для цього фрегата (ЗКР Aster 15 і протикорабельні ракети Exocet MM40 Block 3).

Фрегат ВМС Єгипту FFG 1001 Tahya Misr типу FREMM. Фото з відкритих джерел

Угода про придбання Єгиптом у Франції фрегата Normandie включала також опціон на будівництво у Франції для єгипетського флоту ще одного або двох таких фрегатів, однак опціон не був реалізований.

FREMM

Фрегати типу FREMM (Fregata multi-missione, багатоцільовий фрегат) є італо-французькою розробкою. У Франції виробництвом цих кораблів займається компанія DCNS, в Італії – компанія Orizzonte Sistemi Navali, створена корпораціями Fincantieri й Finmeccanica.

Фрегати призначені для протичовнової та протиповітряної оборони, знищення надводних кораблів і нанесення ударів по наземних об’єктах противника.

Фрегат FFG 1002 Al-Ghalala ВМС Єгипту типу FREMM. Грудень 2020. Фото: @mahmouedgamal44

Фрегати типу FREMM мають водотоннажність 6700 т, що забезпечує їм високу ефективність, легкість в обслуговуванні та можливості для подальшої модернізації.

Максимальна швидкість корабля становить 27 вузлів (50 км / г). Для протичовнових операцій передбачений малошумний режим руху за допомогою електромоторів (максимальна швидкість – 15 вузлів). Довжина кожного з фрегатів становить 144 м, ширина – 19,7 м, екіпаж налічує 200 осіб.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


ВМС Єгипту Європа Єгипет Закупівлі Італія Світ Флот Фрегати Фрегати FREMM