fbpx
Єгипет придбає фрегати у Італії

Єгипет придбає фрегати у Італії

ВМС Єгипту ВМС Італії Єгипет Закупівлі Італія Світ Суднобудування Флот Фрегати Фрегати FREMM

В середині серпня Єгипет і Італія в секретному порядку підписали угоду про придбання Єгиптом двох фрегатів типу FREMM, спочатку побудованих для ВМС Італії.

Про це повідомляє італійське видання L’Espresso.

На початку червня 2020 року агентство ANSA з посиланням на джерела, заявило, що прем’єр-міністр Джузеппе Конте схвалив продаж Єгипту за 1,3 млрд доларів двох фрегатів класу «FREMM», (F-588) «Spartaco Schergat» і (F-589) «Emilio Bianchi» за результатами переговорів з президентом Єгипту Абдель Фаттаха ам-Сісі.

Спущені на воду в січні 2019 і січня 2020 року фрегати були побудовані для ВМС Італії, але поки не прийняті на озброєння.

Проте, як заявив 10 червня в італійському парламенті міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо, розгляд питання видачі дозволу на продаж двох фрегатів «FREMM» Військово-морським силам Єгипту «все ще триває». Відповідні структури розглядали технічні і юридичні питання продажу, а уряд проводив оцінку політичної складової проєкту.

Корабель F589 Emilio Bianchi типу FREMM. Фото з відкритих джерел

Розслідування

Проєкт продажу Єгипту викликав в Італії суперечки через звинувачення єгипетського керівництва в порушенні прав людини, особливо у зв’язку з тривалим розслідуванням смерті італійського студента Джуліо Реджені, якого вбили в Єгипті у 2016 році.

Міністерство внутрішніх справ Єгипту заявило, що він був убитий злочинцями, але є і твердження, що до смерті дослідника причетні сили безпеки Єгипту, які нібито підозрювали його в шпигунстві.

За інформацією видання L’Espresso, 18 червня 2020 року Джузеппе Конте заявив парламентської комісії з розслідування смерті Джуліо Реджені, що уряд не продасть зброю Єгипту не отримавши правдивих відповідей про обставини смерті.

Пікет по справі розслідування смерті Джуліо Реджені. Фото з відкритих джерел

Проте, як повідомляє газета, зібравшись 7 серпня для ухвалення указу про продовження санітарних заходів проти пандемії COVID-19 Кабінет міністрів Італії несподівано остаточно схвалив продаж Єгипту двох фрегатів зі складу ВМС Італії.

Підрозділ Міністерства закордонних справ надав ліцензію на експорт кораблів в Єгипет національної компанії Orizzonti Sistemi Navali. Як передбачається, Каїр може отримати перший фрегат, «Spartaco Schergat», до кінця року, другий – навесні 2021 року. Офіційна влада Італії поки не коментує повідомлення про продаж.

FREMM

Фрегати типу FREMM (Fregata multi-missione, багатоцільовий фрегат) є італо-французькою розробкою. У Франції виробництвом цих кораблів займається компанія DCNS, в Італії – компанія Orizzonte Sistemi Navali, створена корпораціями Fincantieri й Finmeccanica.

Всього було заплановано побудувати 20 фрегатів типу FREMM: 8 – для Франції, 10 – для Італії, один мав отримати Єгипет та один Марокко.

Фрегати призначені для протичовнової та протиповітряної оборони, знищення надводних кораблів і нанесення ударів по наземних об’єктах противника.

Корабель типу FREMM. Фото з відкритих джерел

Фрегати типу FREMM мають порівняно велику водотоннажність (6700 т), що забезпечує їм високу бойову ефективність, відносну легкість в обслуговуванні та можливості для подальшої модернізації.

Максимальна швидкість корабля становить 27 вузлів (50 км / г). Для протичовнових операцій передбачений малошумний режим руху за допомогою електромоторів (максимальна швидкість – 15 вузлів). Довжина кожного з фрегатів становить 144 м, ширина – 19,7 м, екіпаж налічує 200 осіб.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


ВМС Єгипту ВМС Італії Єгипет Закупівлі Італія Світ Суднобудування Флот Фрегати Фрегати FREMM