fbpx
ЄС не передасть Україні обіцяний мільйон снарядів до березня – Кулеба

ЄС не передасть Україні обіцяний мільйон снарядів до березня – Кулеба

Артилерія Боєприпаси Військова допомога Європа ЄС Світ Україна

Європейський Союз не зможе виконати свій план із постачання мільйона артилерійських снарядів Україні до березня 2024 року.

Про це заявив голова МЗС України Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону.

За його словами, це пов’язано зі станом оборонного виробництва й бюрократичні перепони.

Міністра попросили прокоментувати нещодавну публікацію Bloomberg. У статті йшлося, що Євросоюз відстає від планів передачі Україні 1 мільйона 155 мм артилерійських снарядів до березня 2024 року.

За даними видання, станом на тепер Україні поставили близько 30% від запланованого і з огляду на обсяг підписаних контрактів, відповідний план може бути вчасно невиконаний.

Міністр закордонних справ України Кулеба Дмитро

“На жаль, агентство Bloomberg говорить правду. Є питання, і ми, скажімо так, багато і гучно б’ємо у дзвони”, – зазначив Кулеба.

Він додав, що причиною цієї проблеми є не відсутність політичної волі в ЄС, а “жалюгідний стан оборонної промисловості”, а також “дуже багато несинхронізованих речей, дуже багато бюрократії”.

Європейський Союз працює над усуненням цих проблем, і саме тому, перебуваючи в Берліні, я закликав Євросоюз розробити цілісну політику у сфері оборонних індустрій”, – додав голова МЗС.

За його словами, в ЄС уже почали вживати певні кроки для виправлення цієї ситуації.

Також 13 листопада голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив, що Євросоюз не відмовився від мети поставити Україні до березня 2024 року 1 млн боєприпасів для артилерії.

Жозеп Боррель. Фото з відкритих джерел

Однак, він зауважив, що можливо обіцянку не вдасться виконати вчасно. Все залежатиме від швидкості виробництва боєприпасів на заводах.

Боррель повідомив, що ЄС завершив першу частину плану постачань – із наявних арсеналів європейських країн. За його оцінками, Києву передали приблизно 300 тисяч артилерійських снарядів. Тепер ідеться про виробництво нових снарядів і відповідно про збільшення їх випуску на підприємствах Євросоюзу.

Артилерія Боєприпаси Військова допомога Європа ЄС Світ Україна