fbpx
ЄС та ООН передали рятувальникам Маріуполя спеціальні човни

ЄС та ООН передали рятувальникам Маріуполя спеціальні човни

Азовське море Донбас ДСНС Компанія UMS Маріуполь ООН Співпраця Україна Флот

ЄС та Програма розвитку ООН передали рятувальникам Маріуполя три спеціальні моторні човни.

Про це повідомляє пресслужба ООН.

Окрім плавзасобів рятувальники ДСНС у Донецькій області отримали три причепи для їх транспортування та спеціалізоване обладнання для роботи на воді.

Рятувальники використовуватимуть нову техніку для роботи вздовж узбережжя Азовського моря, зокрема в Маріуполі та в Мангушському районі, аби ефективніше патрулювати морську акваторію та оперативніше реагувати на потенційні небезпеки. Зокрема, човни залучатимуться під час рятувально-пошукових операцій для порятунку людей, що потрапили в небезпеку на воді.

Мартін Шрьодер, керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні, наголосив на важливості співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, у межах якої здійснюється оснащення її підрозділів, аби ті могли краще реагувати на небезпеки та кризові ситуації.

«Громадська безпека є ключовим компонентом підтримки, яку надає ЄС на сході України, і ми раді продовжувати розширення нашого співробітництва з ДСНС», – сказав пан Шрьодер. – Передача обладнання для рятувальних підрозділів, що працюють у морській акваторії, – це ще один практичний крок, необхідний для поліпшення громадської безпеки та захисту громадян, що мешкають вздовж узбережжя Азовського моря».

Спеціальний моторний човен для рятувальників Донецької області під час випробувань

Окрім того, рятувальні загони використовуватимуть човни для транспортування водолазів для дослідження й очищення ділянок морського дна, а також для оперативної локалізації та ліквідації ситуацій, що створюють загрозу навколишньому середовищу, наприклад, розливів нафти у морі.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева подякувала рятувальникам ДСНС за критично важливу роботу, яку ті виконують на сході України, часто ризикуючи власним життям заради порятунку інших.

«Ми переконані, що завдяки розвиненому технічному потенціалу підрозділів ДСНС та систематичним поставкам обладнання, що ми здійснюємо спільно з нашими європейськими партнерами, рятувальники, які працюють в акваторії Азовського моря, зможуть оперативніше реагувати та знешкоджувати загрози для людського життя та довкілля, – сказала пані Ґерчева. – Ми й надалі надаватимемо підтримку рятувальним загонам на сході України і продовжимо наш спільний рух до побудови безпечних громад».

Спеціальний моторний човен для рятувальників Донецької області під час випробувань

Начальник Головного управління ДСНС України у Донецькій області Олексій Мігрін подякував за системну підтримку, яка надається ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

«Ми високо цінуємо нашу довгострокову співпрацю з ПРООН, адже вона сприяє ефективнішій роботі рятувальної служби Донецької області для забезпечення безпеки громадян на сході України, як на суші, так і вздовж узбережжя та в акваторії Азовського моря».

Серед обладнання вартістю 104 889 доларів США (понад 2 млн гривень), придбаного в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за кошти Європейського Союзу, рятувальники також отримали підвісні двигуни, навігаційні комплекси, морські радіостанції, акустичні сигнальні системи та іншу техніку.

Нагадаємо, що рятувальники Донеччини отримують підтримку від Програми ООН із відновлення та розбудови миру на регулярній основі: на початку листопада рятувальні підрозділи отримали масштабну партію технічного обладнання, а в серпні їм передали обладнання для цифрового зв’язку.

Усе вищезазначене обладнання дозволить якісно проводити обстеження, моніторинг ситуації в акваторії Азовського моря, адже забезпечення безпеки населення та недопущення несанкціонованого впливу вибухонебезпечних залишків війни – одне із найбільш пріоритетних завдань для рятувальників Донеччини. Подібні заходи будуть проводитись із метою недопущення можливих нещасних випадків.


Інші новини підрозділу: На судно «Капітан Чусов» замовлено додаткові послуги з ремонту


Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Азовське море Донбас ДСНС Компанія UMS Маріуполь ООН Співпраця Україна Флот