ЄС запланував перевести ОПК у режим воєнної економіки
Європейський Союз розглядає можливість переведення оборонного виробництва у режим воєнної економіки.
Про це повідомляє видання Reuters.
Європейська комісія почала розглядати таку можливість на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну, оскільки східні країни Союзу можуть бути в небезпеці.
Насамперед ЄС планує розробити шляхи стимулювання, які мають переконати деякі країни розпочати та пришвидшити процес закупівлі озброєння.
«Нам потрібно змінити парадигму і перейти до режиму воєнної економіки. Це також означає, що європейська оборонна промисловість повинна більше ризикувати для нашої підтримки», — зазначив Тьєррі Бретон, комісар європейської промисловості.
Крім того, він наголосив, що закупівля має в більшості відбуватися у компаній, які розташовані в Європі, оскільки це допоможе підтримати місцеву промисловість та технологічну базу.
Спроби незалежного виробництва та закупівлі озброєння європейськими країнами пов’язані з нестабільною політичною ситуацією у США. Передусім велике занепокоєння у європейських країн викликає Дональд Трамп, який балотується у президенти Сполучених Штатів та політика якого щодо європейських країн є підривною.
«У поточному геополітичному контексті Європа повинна взяти на себе більшу відповідальність за власну безпеку незалежно від результатів виборів наших союзників кожні чотири роки», — додав Бретон.
Війна в Україні виявила цілковиту непідготовленість європейського ОПК до великої війни, що ставить під великий сумнів можливість європейських країн боронити свою територію.
Комісар Бретон зазначив, що ЄС має розглянути створення аналога американського FMS (продаж військової техніки за кордон) та активніше просувати європейських виробників на світовій арені.
Загальний план розрахований на зміну пріоритетів озброєння. Він визначатиметься регіоном і наразі має бути сфокусований на європейських країнах. Крім того, для початку цієї реалізації до кінця 2027 року ухвалять початковий пакет вартістю 1,5 мільярда євро для стимулювання виробництва.
Для переходу на військову економіку цю пропозицію мають схвалити 27 членів Європейського Союзу.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.