fbpx
Європейським компаніям не вистачає компонентів для виготовлення боєприпасів – FT

Європейським компаніям не вистачає компонентів для виготовлення боєприпасів – FT

Боєприпаси Виробництво боєприпасів Війна з Росією Європа ЄС Україна

Європа не може виробляти боєприпаси у великій кількості через нестачу вибухових речовин.

Про це повідомляє видання Financial Times.

Зазначають, що це може затримати зусилля щодо виготовлення боєприпасів для України на три роки. Дефіцит пороху, пластичної вибухівки та тротилу призвів до того, що промисловість не може швидко виконувати замовлення.

Разом з тим  Європа намагається задовольнити потреби України, зокрема, розширяючи виробництво 155-мм артилерійських боєприпасів.

Зараз в оборонний сектор вливають багато коштів, але виробники, керівники галузі та офіційні особи ЄС попереджають, що підвищений попит може лише підштовхнути ціни.

Дуже важко збільшити виробництво артилерійських боєприпасів, особливо важких боєприпасів великого калібру, за короткий час. Новий артилерійський завод – це дуже легко, але як виробляти більше артилерійських снарядів без сировини? “— сказав Їржі Гінек, голова Асоціації промисловості оборони та безпеки Чеської Республіки.

Позиція промисловості

Представники оборонної промисловості кажуть, що Європа має обмежені запаси вибухових речовин, таких як порох, тротил і нітроцелюлоза.

Зазначають, що відновити виробництво компонентів за короткий час неможливо.

Explosia, чеський державний виробник, який є одним із найбільших у Європі постачальників вибухівки, повідомив, що його виробництво паливних речовин, працює на повну потужність і не буде збільшено до 2026 року.

Здійснюються інвестиції для подальшого збільшення наших виробничих потужностей, але це трирічний проєкт, а не робота на кілька місяців“, – сказав Мартін Венцл, речник компанії.

Цього тижня уряд Румунії заявив, що веде переговори з американськими та південнокорейськими компаніями про будівництво в країні заводу з виготовлення пороху.

Останній такий завод був закритий у 2004 році. Навіть офіційні особи ЄС, які відстоювали пакети фінансових стимулів, приватно визнають, що європейські виробники артилерії чітко дали їм зрозуміти, що збільшення виробництва буде непростим завданням.

Fábrica Municiones de Granada (FMG), один із двох іспанських виробників 155-мм артилерії, працює на повну потужність із жовтня минулого року. Антоніо Каро, генеральний директор FMG, сказав, що на розширення знадобилося чотири-п’ять місяців через труднощі з отриманням основних матеріалів і компонентів.

Наша головна проблема — первинні матеріали. Постачання боєприпасів у всьому світі дуже напружені, тому що всі заводи, як і ми, працюють на 100 відсотків. У Європі не надто багато заводів [що виробляють такі матеріали, як тротил і нітроцелюлоза], і вони теж на 100 відсотків, тому ми повинні почати шукати в Індії, Кореї та інших країнах, які знаходяться далі“, — сказав Каро.

155-мм снаряди M1712A1 самохідної установки PzH ​​2000 українських військових у районі Соледару. Січень 2023. Україна. Фото: Reuters

Це збільшення попиту призвело до підвищення цін на боєприпаси, хоча зростання було менш вираженим. Типовий снаряд сьогодні коштує 850 євро, приблизно на 20 відсотків більше, ніж до російського вторгнення.

Наразі FMG, яка належить словацькій групі MSM, не планує нарощувати потужності.

А от сама корпорація MSM, яка також виробляє 155-міліметрові снаряди в Словаччині повідомила, що планує побудувати новий виробничий цех, щоб збільшити виробництво артилерії, але відмовилася повідомити часові рамки.

Боєприпаси Виробництво боєприпасів Війна з Росією Європа ЄС Україна