fbpx
«Ивановец» охороняє захоплені Росією плавучі бурові установки

«Ивановец» охороняє захоплені Росією плавучі бурові установки

Крим Морська охорона Одеса Російська агресія Чорне море Чорноморський флот

Під час планового патрулювання в прилеглій та виключній (морській) економічній зоні України у Чорному морі тактичною групою кораблів Морської охорони Держприкордонслужби було виявлено російський ракетний катер «Ивановец» Чорноморського флоту Росії, який охороняє захоплені Росією плавучі бурові установки.

Про це повідомляє прес-служба МВС.

Катер було розпізнано із наближенням до родовища на 5 морських миль, спостережна вахта кораблів Морської охорони розпізнала ракетний катер ЧФ РФ, який патрулював поряд.

На запит корабля Морської охорони про мету перебування військового корабля РФ у виключній (морській) економічній зоні України, той заявив, що здійснює в даному районі охорону економічної діяльності Російської Федерації та повідомив про обмеження щодо наближення до бурових платформ ближче 1 морської милі.

В Одеському родовищі виявлено та розпізнано самопідйомні плавучі бурові установки (СПБУ) «Україна», перейменована окупаційною владою анексованого Криму у «Крим-1», та СПБУ «Таврида». На обох бурових установках наявні ознаки продовження промислової діяльності, підняті прапори країни-агресора.

Російський ракетний катер «Ивановец» (954) Чорноморського флоту Росії під час охорони захоплений бурових установок 1

Морська охорона продовжує фіксацію та збір інформації щодо здійснення незаконної економічної діяльності РФ у виключній (морській) економічній зоні України під прикриттям корабельно-катерного складу ЧФ РФ.

Зауважимо, що матеріали, зібрані Морською охороною Держприкордонслужби в період з 2014 року вже покладено у доказову базу справи для розгляду третейським судом в Гаазі, яким визнано, що Росія незаконно експропріювала активи НАК «Нафтогаз України» та її дочірніх підприємств.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Крим Морська охорона Одеса Російська агресія Чорне море Чорноморський флот