fbpx
З Афганістану до Борисполя прибув евакуаційний літак

З Афганістану до Борисполя прибув евакуаційний літак

Авіація Афганістан Головне управління розвідки МЗС Міністерство оборони (МОУ) Україна

Учора, 23 вересня 2021 року з Афганістану до Борисполя прибув черговий евакуаційний літак.

Про це повідомила Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр на своїй сторінці у Facebook.

Цього разу громадян евакуйовували цивільним літаком, що прибув до Кабула напередодні.

Ця операція, як і попередні реалізовувалась за координації Президента України, спільно – Офісом Президента України, Міністерством оборони (ГУР МОУ) та Міністерством закордонних справ.

З числа евакуйованих – 30 громадян України та члени їхніх родин, 9 осіб з правом на постійне проживання в Україні, 18 осіб за запитом Ватикану, 2 особи за запитом Канади.

Зустріч літака з Кабула

Україна за кілька тижнів серпня організувала в безпрецедентно складних умовах шість евакуаційних рейсів, які вивезли понад 650 людей.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, на території Афганістану залишається більше 150 громадян України, які висловили бажання повернутися додому.

Формуванням списків на евакуаційний літак, що прибув учора, займалось Міністерство закордонних справ України. Вони створюються за запитом українських громадян або інших країн, що звернулись за допомогою до нашої дипломатичної місії.

Ганна Маляр розповідаючи чи буде Україна продовжувати роботу з повернення своїх громадян написала:

Так. Але політична ситуація в Афганістані непроста, тому це складна робота.

Загалом за час евакуації міжнародною спільнотою, що тривала з 14 по 30 серпня, повітряним шляхом з Афганістану вивели понад 120 тисяч осіб. Зі злітно-посадкової смуги аеропорту у Кабулі літаки злітали з високою інтенсивністю, а їх наповнення було рекордним для типів.

Наприклад зафіксовано, що військовово-транспортний літак C-17, який є основою транспортної авіації США, за раз взяв на борт 800 людей.

Авіація Афганістан Головне управління розвідки МЗС Міністерство оборони (МОУ) Україна