fbpx
Оприлюднено нові фото БТР-50 в армії РФ

Оприлюднено нові фото БТР-50 в армії РФ

Бронетехніка БТР БТР-50 Війна з Росією Росія Україна

В мережі опублікували перше якісне фото бронетранспортера БТР-50 ПУ, котрі Росія відновлює для війни проти України.

Фото оприлюднила команда Ukraine Weapons Tracker.

За інформацією джерела, російським військам було передано як мінімум декілька таких машин.

Вперше про їх появу Мілітарний повідомляв 23 лютого, коли колону цих машин на танкових тралах було помічено в Україні.

Тоді Мілітарний висував припущення, що старі бронетранспортери повертають у стрій для використання в якості наземного безпілотника-камікадзе начиненого вибухівкою, проте нове фото дає зрозуміти, що це малоімовірно.

Перш за все варто відмітити встановлений кулемет НСВТ (або його російську копію “Корд”), що однозначно говорить про намір застосування цієї машини в якості транспортного засобу в зоні бойових дій.

Попри повернення машин до строю після довгого перебування на базах зберігання, машини не були пофарбовані (на деяких ділянках помітні великі плями іржі), а засоби освітлення, судячи з огляду, не працюють. З цього можна зробити припущення, що машини не проходили повноцінний капітальний ремонт, а отримали лише частковий огляд та заміну лише зламаних вузлів.

Наразі важко точно пояснити причину повернення такого архаїчного зразка бронетранспортера, наймолодшому з яких нині більше 50 років, при наявності на тих же базах зберігання достатньої кількості сучасніших та набагато кращих гусеничних бронетранспортерів МТЛБ.

Імовірно, надзвичайно висока кількость втраченої техніки за рік війни та мобілізація створили такий попит на бронетехніку в армії РФ, який російська промисловість просто не здатна задовольнити в розумні терміни.

Підтвердженням версії вище може бути набираюча обертів тенденція до створення ерзац-БМП із гусеничних тягачів МТЛБ на які росіяни встановлюють корабельні башти 2М-3М з 25-мм автоматичними гарматами або ж морські тумбові кулеметні установки 2М-7 зі спареними кулеметами КПВТ. Поставлені в стрій БТР-50 можуть розглчдатись саме як платформа для встановлення важкого озброєння.

Іншою ж версією, хоч і малоімовірною, може бути повернення БТР-50 саме з огляду на його гарні морехідні якості для проведення операцій з форсування річок, проте судити про це варто лише з огляду на локацію де будуть концентрувати ці машини.

Бронетранспортер проектувався на базі плаваючого танку ПТ-76 від якого і успадкував здатність плавати. Окрім хорошої прохідності по землі, машина здатна впевнено триматись на воді без попередньої підготовки та транспортувати на собі до двох тонн вантажу будучи на плаву.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Бронетехніка БТР БТР-50 Війна з Росією Росія Україна