fbpx
З’явилися перші фото російського крейсера «Москва» перед затопленням

З’явилися перші фото російського крейсера «Москва» перед затопленням

«Нептун» Війна з Росією ВМС України ЗС Росії Проект 1164 Україна Флот Чорне море Чорноморський флот

З’явились, імовірно, перші справжні фото підбитого флагмана Чорноморського флоту РФ, крейсера «Москва».

Про це інформує Мілітарний.

У мережі опубліковані фотографії, на яких, за даними авторів, зображений російський ракетний крейсер «Москва» після попадання українських протикорабельних ракет «Нептун».

Фотографії пошкодженого корабля опублікував сайт Oryx, який веде статистику втрат російської армії у війні з Україною.

Судячи зі зроблених очевидцями знімках, перш ніж піти на дно російський ракетний крейсер іще боровся з пожежею всередині приміщень.

На одному з фото зроблених з корабля, який, ймовірно прибув на допомогу «Москві» видно, що палаючий крейсер накренився на лівий бік.

Також видно, що перш ніж затонути, «Москва» горіла всередині, бо з більшості видимих ілюмінаторів видно сильний дим, що дозволяє припустити великий масштаб пожежі внутрішніх приміщень.

Нагадуємо, що 14 квітня 2022 року, міноборони РФ заявило, що затонув російський крейсер «Москва», який напередодні отримав пошкодження корпусу.

За даними російського оборонного відомства, пошкоджений корабель втратив стійкість за умов шторму та затонув під час спроби буксирування в порт призначення.

Пуск протикорабельної ракети Р-360 ракетного комплексу «Нептун» 17 червня 2020 року Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Українські ЗМІ та політики заявили, що російський крейсер ввечері, 13 квітня, був уражений двома ракетами «Нептун» українського виробництва.

Вночі 14 квітня про пожежу на борту крейсера оголосило Міноборони РФ. У повідомленні йшлося, що через пожежу на борту крейсера здетонував боєзапас.

Причини спалаху в міноборони не назвали, заявивши лише, що вона “встановлюється”.

Ракетний крейсер «Москва» – корабель, що брав участь в атаці на гарнізон українського острова Зміїний. Саме під час радіопереговорів з Москвою народився мем “Рускій воєнний корабль іді на хуй”.

РКР «Москва» ЧФ РФ. Фото з відкритих джерел

Флагман Чорноморського флоту – ракетний крейсер «Москва», корабель проєкту 1164 «Атлант».  Спущений на воду у Миколаєві в 1979 році. Брав участь у війні проти Грузії в 2008 році та в Сирії.

«Москва» був носієм шістнадцяти важких протикорабельних ракет П-1000.

«Нептун» Війна з Росією ВМС України ЗС Росії Проект 1164 Україна Флот Чорне море Чорноморський флот