fbpx
За декілька тижнів розпочнуться випробування українських КАБів

За декілька тижнів розпочнуться випробування українських КАБів

Авіаційне озброєння Авіація Війна з Росією Європа ПС ЗСУ Світ Україна

В Україні готуються до випробування вітчизняного аналога – JDAM-ER.

Про це стало відомо під час інтерв’ю з начальником авіації Командування Повітряних сил Збройних сил України — Сергієм Голубоцовим.

За його словами, наразі в Україні вже тривають роботи з розробки високоточних комплектів до радянських авіаційних бомб, які мають окрім високої точності забезпечити й збільшену дальність польоту завдяки наявності двох консолей.

Додатково він зазначив, що випробування вітчизняного комплекту мають розпочатись через декілька тижнів.

У випадку успішного проходження випробувань та початку серійного виробництва, вітчизняні високоточні бомби дозволять збільшити інтенсивність їх використання на фронті.

Наразі головною проблемою перед фахівцями стоїть правильний підбір передавачів, модуля GPS, а також крила.

Обладнання має бути з високим рівнем захисту від ворожих комплексів РЕБ, аби забезпечити високу точність при її використанні проти тилових цілей ворога.

Окрім самого комплекту, літаки, які будуть виступати носіями такої зброї мають бути певним чином модернізовані, аби частково інтегрувати бомби у систему керування озброєнням.

Окремо Голубцов зазначив, що наразі Україна розмістила велике замовлення на американські комплекти високоточного озброєння для авіації.

Це пов’язано з більшою кількість літаків у складі Повітряних сил ЗСУ, які пройшла відповідний процес інтеграції західного озброєння, що збільшить інтенсивність їх використання у майбутньому.

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що Українські Повітряні Сили адаптували радянські бойові літаки під застосування американських авіабомб GBU-39.

GBU-39/B Small Diameter Bomb (SDB) – американська легка керована високоточна авіаційна бомба, масою 130 кілограмів, що має діаметр близько 190 мм і довжину близько 1,8 м. Максимальна дальність польоту до 110 км за умови скидання з великої висоти.

Авіаційне озброєння Авіація Війна з Росією Європа ПС ЗСУ Світ Україна