fbpx
За С-400 Туреччина отримала санкції від США

За С-400 Туреччина отримала санкції від США

С-400 Санкції Світ США Туреччина

Вашингтон ввів санкції проти Секретаріату оборонної промисловості Туреччини.

Про це повідомляє Державний департамент США.

Як пояснив держсекретар Майк Помпео, це рішення пов’язане з покупкою Анкарою російських зенітних ракетних комплексів C-400.

«Туреччина цінний партнер і важливий партнер в регіональній безпеці для США, і ми хотіли б продовжити нашу багаторічну історію продуктивної співпраці в оборонному секторі, видаливши перешкоду у вигляді С-400 в розпорядженні Туреччини якомога швидше», – розповів держсекретар США.

Як зазначив М.Помпео, введення санкцій посилає «ясний сигнал, що США будуть повною мірою реалізовувати пункт 231 закону CAATSA і не потерплять значних транзакцій з оборонним і розвідувальним сектором Росії».

За С-400 Туреччина отримала санкції від США. Фото: Вивантаження елементів поставленої Туреччини з Росії першого дивізіону зенітної ракетної системи С-400. 12.07.2019.

«Пункт 231 закону CAATSA і сьогоднішні дії спрямовані не на те, щоб підірвати військовий потенціал або боєготовність Туреччини або будь-якого іншого союзника або партнера США. Навпаки, вони спрямовані на те, щоб змусити Росію заплатити ціну у відповідь на широке коло її зловмисних дій», – йдеться в заяві Держдепу.

МЗС Туреччини пообіцяв відповісти на це рішення.

«Туреччина запропонувала створити технічну робочу групу за участю НАТО, і неодноразово пропонувала розв’язати це питання на об’єктивній і реалістичній основі, поза політичних упереджень. Ми запрошуємо США переглянути це рішення», – йдеться у заяві Туреччини.

Нагадаємо, в результаті придбання російських С-400 Туреччина очікує виключення з глобального партнерства по винищувачах F-35 Joint Strike Fighter.

За С-400 Туреччина отримала санкції від США. Фото: F-35 на базі в Туреччині

У липні 2020 року США офіційно викупили вісім багатофункціональних винищувачів п’ятого покоління F-35A «Lightning II», вироблених раніше американською компанією Lockheed Martin за контрактом з Туреччиною.

Перший контракт на поставку Туреччини чотирьох дивізіонів С-400 на суму 2,5 млрд дол. Росія виконала у 2019 році. Контракт передбачає також опціон на ще один полковий комплект.

У серпні 2020 року стало відомо, що Туреччина отримає другий комплект російської зенітно-ракетної системи С-400.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


С-400 Санкції Світ США Туреччина