fbpx
Залужний назвав ключові проблеми ЗСУ, які треба вирішити у 2024 році

Залужний назвав ключові проблеми ЗСУ, які треба вирішити у 2024 році

Валерій Залужний Війна з Росією Головнокомандувач ЗСУ Україна

Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний висловив своє бачення важливих змін у веденні війни з російськими окупантами у 2024 році.

Про це йдеться в статті Головнокомандувача ЗС України «Щодо сучасного дизайну військових операцій у російсько-українській війні: в боротьбі за ініціативу».

На думку Залужного, цього року Україні слід зосередити головні зусилля, зокрема, на створенні системи забезпечення Сил оборони високотехнологічними засобами.

На впровадженні нової філософії підготовки та ведення воєнних дій з урахуванням наявних обмежень.

А отже, якнайшвидше опанувати нові спроможності до ведення бойових дій.

Валерій Залужний відзначив, що крім підвищення ефективності бойових дій, безпілотні та інші новітні технологічні системи здатні вирішити низку ключових проблем в організації і веденні бойових дій Силами оборони України:

  • підвищити ступінь безконтактності бойових дій, а отже знизити рівень втрат завдяки дистанційному керуванню цими засобами;
  • знизити ступінь участі традиційних засобів ураження у виконанні бойових завдань;
  • забезпечити ведення бойових дій з обмеженим залученням важкої бойової техніки;
  • попри відсутність корабельного складу, завдавати ураження як надводним, так і підводним силам супротивника та його береговій інфраструктурі практично на всю глибину театру воєнних дій на морі з високою ефективністю та мінімальним ризиком для особового складу;
  • завдавати супротивнику масованих раптових ударів по об’єктах критичної інфраструктури, важливих комунікаціях без застосування дорогих в експлуатації та виробництві ракет та пілотованої авіації.

Головнокомандувач акцентує, що в сучасних умовах Збройні Сили України разом з іншими складовими Сил оборони держави мають спроможності, які дозволяють не тільки знищувати ворога, а й забезпечують існування самої державності.

“Тому вкрай необхідно скористатися можливостями, наданими новими умовами війни, для максимального накопичення новітнього бойового потенціалу, який дасть можливість меншими ресурсами завдавати супротивнику якнайбільших втрат, зупинити агресію та убезпечити від неї Україну в майбутньому”, — підсумував генерал Валерій Залужний.

Також, на його думку, основною причиною зміни стратегії, форм та способів застосування військ є розвиток озброєння та військової техніки, а надто безпілотних систем.

Він зауважив, що використання технологій, зокрема безпілотників різних типів, у сучасній війні має вирішальне значення.

Окрім підвищення ефективності бойових дій, безпілотні та інші новітні технологічні системи здатні вирішити низку ключових проблем у веденні бойових дій Силами оборони України.

“Відтак безпілотні системи поряд з іншими новітніми видами озброєнь є чи не єдиним інструментом виходу з воєнних дій позиційної форми, які не є вигідними для України з цілої низки причин”, – зазначив генерал Залужний.

Валерій Залужний Війна з Росією Головнокомандувач ЗСУ Україна