fbpx
Засуджений найманесь з Чехії, вибачився перед Україною і побажав відновлення територіальної цілісності

Засуджений найманесь з Чехії, вибачився перед Україною і побажав відновлення територіальної цілісності

Війна на Донбасі Європа Російська агресія Світ Чехія

Засуджений найманесь з Чехії, вибачився перед Україною і побажав відновлення територіальної цілісності.

Про це інформує Мілітарний.

З повідомлення на сайті hromadske, стало відомо, що громадянин Чехії Павел Кафка, якого у грудні 2020 року засудили до трьох років ув’язнення за участь у війні на Донбасі, написав до українського посольства листа, в якому попросив пробачення за свої дії й побажав Україні відновлення територіальної цілісності.

Про це заявив посол України в Чехії Євген Перебийніс.

Перебийніс зачитав листа Кафки, у якому той розповідає, що у 2015 році став на бік проросійських сепаратистів, “не замислювався над наслідками цих незаконних дій” та “особисто не брав участі в жодних бойових операціях”

“У кінці листа Кафка пише, що хотів би вибачитися перед нашою країною, і він вірить, що нашій країні вдасться повернути територіальну цілісність дипломатичним шляхом”, — сказав Перебийніс.

Посол додав: не знає, що саме могло спонукати Кафку до написання листа. “Можливо, суто меркантильні інтереси, можливо, він сподівається, що йому вдасться якось зменшити термін ув’язнення”. “Але факт є фактом: людина відбуває покарання і принаймні на словах розкаюється в тому, що вона вчинила проти України”, — сказав Перебийніс.

Чеський громадяник Кафка у 2015-2016 роках воював на Донбасі. Його звинувачували в участі в організованому злочинному угрупованні. У липні 2020 року крайовий суд міста Чеські Будейовиці засудив його до трьох років умовного покарання з відтермінуванням на п’ять років.

Окрім того, Посол повідомив, що загалом у Чехії судили або судять понад 20 громадян країни за причетність до бойових дій на Донбасі. У межах цих справ були ухвалені приблизно шість вироків, із яких реальними є два.

Так зокрема у вересні 2020 року суд у Празі засудив на 4,5 року громадянина Білорусі Алєксєя Фадеєва за участь у бойових діях проти України на Донбасі. А у грудні 2020-го — Павела Кафку.

Нагадуємо, що на початку травня, у Чехії розпочався суд над учасником бойових дій проти України на Донбасі. Повідомляється, що міський суд столиці Чехії Праги почав розглядати справу щодо громадянина країни, якого обвинувачують за кримінальними статтями про «терористичний напад» і «участь у терористичній групі» через його участь у боях проти України на боці російських сил.

Бойовики незаконних збройних формувань Росії. Фото: З соціальних мереж. 2014 рік.

Щоправда, 32-річного Мартіна Кантора судять заочно – як вважають, він і нині перебуває на окупованій частині Донбасу. У разі визнання винним йому може загрожувати вирок до 20 років позбавлення волі. Обвинувачення заявляє, що він дістався на окуповану частину Донбасу ще 2015 року нелегально через російський Ростов-на-Дону, підписав контракт в угрупованні «ЛНР», був вивчений на сапера і снайпера, брав участь у боях проти українських військ.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Війна на Донбасі Європа Російська агресія Світ Чехія