fbpx
Збройні Сили України знищили російський комплекс “Панцирь-С1” на Херсонщині

Збройні Сили України знищили російський комплекс “Панцирь-С1” на Херсонщині

Війна з Росією Втрати Росії ЗРГК «Панцирь-С1» ППО та ПРО Україна Херсонщина

Збройні Сили України знищили російський зенітний ракетно-гарматний комплекс 96К6 “Панцирь-С1” на Херсонщині.

Про це повідомляє Telegram-канал “Сили оборони півдня України”.

Комплекс був уражений серед поля біля селища Чаплинка, OSINT-спільноті вдалося ідентифікувати приблизне місце розташування “Панциря” в момент знищення, а саме на координатах 46°20’19.2″N 33°30’11.1″E.

Засіб ураження комплексу не повідомляється, на кадрах видно, як майже вертикально на “Панцирь” падає боєприпас.

Враховуючи віддалення позиції від лінії зіткнення (майже 50 кілометрів), можна припустити, що його знищили за допомогою безпілотника або 227-мм реактивного боєприпасу GMLRS.

На таку відстань не поцілить жоден з наявних у українському арсеналі високоточних артилерійських боєприпасів. До прикладу, дальність ураження 155-мм боєприпасу M982 Excalibur складає 40 кілометрів.

Підтвердженням версії про ураження безпілотником може слугувати те, що перед знищенням “Панцирь” зробив пуск зенітної ракети.

Хоча не варто виключати можливість пуску по безпілотнику, що здійснював наведення і фіксацію ураження або іншій повітряній цілі.

Нещодавно “Мілітарний” повідомляв про знищення доволі рідкісної російської системи радіоелектронної боротьби РБ-636 “Свет-КУ” на Херсонщині.

Український розвідуваний безпілотник відстежив переміщення техніки та навів реактивну артилерію на неї. Це відбулося на тимчасово окупованій території Херсонської області.

Судячи з кадрів опублікованого відео, машина російського комплексу РЕБ РБ-636 “Свет-КУ” була уражена випущеною з пускової установки HIMARS ракетою сімейства GMLRS.

Це вже третя втрата російської армії такого комплексу радіоелектронної боротьби за час повномасштабної війни проти України.

Війна з Росією Втрати Росії ЗРГК «Панцирь-С1» ППО та ПРО Україна Херсонщина