fbpx
“Зброя та безпека 2019”: фотовиставка Павла Пащенка

“Зброя та безпека 2019”: фотовиставка Павла Пащенка

Грузія Зброя та безпека Кавказ

В рамках виставки”Зброя та безпека 2019″ відбудеться фотовиставка Павла Пащенка, присвячена річниці рятувальної операції українських гелікоптерників з евакуації мирного населення з охопленої війною та етнічними чистками Абхазії у жовтні 1993 року.

Документальний репортаж був відзнятий у горах Сванетії куди йшли біженці з оточеного Сухумі, яке штурмували підготовлені Росією абхазькі бойовики.

Тоді після нетривалого перемир’я 16 вересня перегрупувавши сили незаконнні збройні формування розпочали штурм міста за результатом чого 27-го вересня оборона міста впала, а його результатом стали етнічні чистки, тисячі вбитих мирних жителів грузинської національності і десятки тисяч біженців, які залишили свої домівки.

Тоді Грузії на допомогу прийшла Україна. Вона послала свої гелікоптери за оточеними грузинськими біженцями.

В порятунку людей брали участь 17 гелікоптерів ВПС України: п’ятнадцять Мі-8МТ і два Ка-27. Одна машина розбилась в горах.

Українські вертольоти евакуйовували біженців з Кодори у 1993-му

Як згадує ці події тодішній бортовий технік Олександр Малюський у книзі «У горах Сванетiї»

«Наш вертоліт перевалив через добре знайомий перевал і опинився під обстрілом. Я відразу нічого не зрозумів, а ось «афганець» Харін, швидко зорієнтувавшись, різко кинув машину до землі, виводячи її з сектора обстрілу. З-під обстрілу вертоліт командир вивів, проте трохи не розрахував швидкість маневру і масу завантаженої машини. У результаті ми здійснили надто вже прискорену посадку, яку навряд чи можна назвати вдалою – мало не розбилися».

Докладніше за цю операцію можна прочитати у матеріалі Українські вертольоти евакуйовували біженців з Кодори у 1993-му році

Українські вертольоти евакуйовували біженців з Кодори у 1993-му

Фотовиставка Павла Пащенка дозволяє зрозуміти всю ту трагедію яка спіткала Грузію через військову агресію Росії та підконтрольних їй військових формувань вже у першій половині 1990-х років.

Пащенко Павло Олексійович народився в Києві 1957 року. Закінчив архітектурний факультет КІБІ (нині КНУБА). 9 років працював за фахом архітектора.

Фотограф Павло Пащенко

Зареєструватися для відвідування виставки “ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА ‑ 2019”: http://mvc.elreg.com.ua/ua/registration/arms_and_security


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Грузія Зброя та безпека Кавказ