fbpx
Зеленський хоче, щоб “Мотор Січ” лишилося в Україні

Зеленський хоче, щоб “Мотор Січ” лишилося в Україні

«Мотор-Січ» Володимир Зеленський Китай (КНР) ОПК Україна

Президент Володимир Зеленський вважає пріоритетним збереження в Україні найбільшого виробника авіаційних двигунів і газотурбінних установок компанії “Мотор Січ” (Запоріжжя).

Про це він повідомив у ході прес-марафону, передає Український мілітарний портал з посиланням на Українські Новини.

За словами Президента, вивчення даного питання займаються Антимонопольний комітет, генеральний директор державного концерну “Укроборонпром” Айварас Абромавічус і правоохоронні органи.

Тут не пріоритет, яка з країн може бути партнером України в “Мотор Січі”. Наш пріоритет, щоб у нас залишилося підприємство. Вивчити, хто його хотів… (і я зараз не про китайців, вони сплачували гроші), а хто його хотів “розпиляти”, це стратегічне підприємство України, а потім – як вирішувати питання з китайськими партнерами, – сказав Зеленський. Він зазначив, що багато чиновників в уряді лобіювали придбання громадянами Китаю частки в підприємстві.

У липні Антимонопольний комітет (АМКУ) почав розгляд справи з отримання спільного контролю компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські Острови) і державним концерном “Укроборонпром” над компанією “Мотор Січ”.

Компанії Skyrizon і Xinwei Group спільно з ГК “Укроборонпром” подали на узгодження до Антимонопольного комітету України заяву на концентрацію більше 50% акцій “Мотор Січ” для китайської сторони та більш 25% для держави Україна.

Після дозволу АМКУ 25% акцій приватного підприємства “Мотор Січ” має перейти у власність держави Україна згідно з підписаним договором дарування від китайської сторони. Також інвестор прийняв на себе низку зобов’язань, що гарантують запорізькому підприємству стабільний рівень зарплат і достатня кількість замовлень, що дозволить підприємству працювати з прибутком.


Нагадаємо, 9 жовтня 2019 року Володимир Зеленський відвідав стенд компанії “Мотор Січ” на виставці “Зброя та безпека-2019”, де оглянув вертольоти Мі-8МСБ-В та Мі-2МСБ-1.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


«Мотор-Січ» Володимир Зеленський Китай (КНР) ОПК Україна