fbpx
ЗСУ адаптували свої літаки під американські авіабомби GBU-39

ЗСУ адаптували свої літаки під американські авіабомби GBU-39

Авіаційне озброєння Авіація Війна з Росією Військова допомога ПС ЗСУ Україна Україна-США

Українські Повітряні Сили адаптували радянські бойові літаки під застосування американських авіабомби GBU-39.

Про це повідомляє видання The Washington Post.

У виданні з посиланням на свої джерела стверджують, що авіація ЗСУ вже використовує малогабаритні керовані авіабомби GBU-39 для ударів по російським окупантам.

Також у відкритому доступі з’явилося зображення літака озброєного цими авіабомбами, які закріплені під крилом. На корпусі однієї GBU-39, видно заретушований напис та дата 12 травня 2024 року.

Згідно з оцінками, які наводить американське видання, при застосуванні авіабомб GBU-39 із літаків, успішність використання складає 90%.

Заявлено, що ці бомби виявилися стійкими до перешкод, які створюють російські системи радіоелектронної боротьби. Також малі розміри ускладнюють виявлення та перехоплення цих бомб російськими засобами ППО.

GBU-39

GBU-39/B Small Diameter Bomb (SDB) – американська легка керована високоточна авіаційна бомба, масою 130 кілограмів, що має діаметр близько 190 мм і довжину близько 1,8 м. Максимальна дальність польоту до 110 км за умови скидання з великої висоти.

Конструкція бомби має крила, які розкладаються в польоті, що дозволяє істотно збільшити дальність ураження цілей.

Керована авіаційна бомба GBU-39 сімейства SDB. Ілюстрація від Metrea Simulations

При пікіруванні на ціль з великої висоти завдяки вольфрамовому наконечнику вона здатна пробивати бетонні укриття. Система підриву дозволяє перед скиданням вибирати повітряний підрив та затримку підриву після влучання.

Точність влучання досягається за допомогою бортової системи керування з інерційною системою та GPS.

GBU-39 також входить до складу боєприпасів GLSDB – це поєднання цієї бомби з ракетним двигуном від реактивного снаряда М26 для застосування з реактивної системи HIMARS. Завдяки двигуну та крилам, дальність польоту GLSDB сягає 150—160 кілометрів.

Зменшена модель GLSDB на виставці AUSA у 2022 році. Фото: Aaron-Matthew Lariosa

Українські військові також використовували цю зброю, однак, за даними західних ЗМІ, вона виявилася вразливою до радіоелектронних перешкод та стала причиною промахів.

Авіаційне озброєння Авіація Війна з Росією Військова допомога ПС ЗСУ Україна Україна-США