fbpx
ЗСУ ракетним ударом знищили центр виробництва і підготовки операторів дронів у Донецьку

ЗСУ ракетним ударом знищили центр виробництва і підготовки операторів дронів у Донецьку

Donetsk M142 HIMARS Війна з Росією Втрати Росії Україна

Українська артилерія завдала ракетного удару по донецькому “Республиканскому центру беспилотных систем ДНР им. Владимира Жоги”.

Як свідчать числені відео очевидців та російських медіа, кілька ракет зруйнували будівлю в Донецьку за адресою вул. Челюскінців, 49.

Саме за цією адресою і зареєстрований вищезгаданий центр БПЛА, про що свідчать записи у офіційних реєстрах Російської Федерації. 

Російські пропагандисти намагаються заперечити факт того, що в будівлі був військовий об’єкт. Однак на відео, які вони поширюють, видно меморіальну табличку з іменем Володимира Жоги. Її урочисто відкрили на будівлі Центру у березні 2023 року про що повідомляв інформаційний ресурс російського пропагандиста Семена Пєгова.

Раніше російські медіа демонстрували відео, яке доводить, що всередині будівлі відбувалася підготовка операторів FPV-дронів для Збройних сил РФ. Як можна побачити із сюжету Известий, у навчальному класі одночасно на тренажерах проходили підготовку до 10 операторів.

Тут же було організовано і збирання FPV-дронів та спорядження їх боєприпасами.

У Центрі також виробляли хвостовики для боєприпасів, які скидали з БПЛА. Їх друкували на 3D-принтерах, які теж були розгорнуті у знищеній ЗСУ будівлі.

Варто відзначити, що напередодні в Центрі перед курсантами та співробітниками відбувся концерт російської співачки Юлії Чичеріної. Відповідне відео опублікував телеграмканал самого Центру.

Відео намагалися заблюрити, однак вид на будівлю навпроти повністю видалити не вдалося. Форма і кількість вікон які можна побачити в кадрі відповідає тій, яка є у будинку, що розташований через дорогу від Центру.

Таким чином російська пропагандистка створила умови для додаткового підтвердження, що саме за цією адресою був важливий військовий об’єкт.

За інформацією російських медіа через навчальні програми Центру вже пройшли понад 10000 фахівців.

Donetsk M142 HIMARS Війна з Росією Втрати Росії Україна