fbpx
ЗСУ уразили на Зміїному російські ЗРК та РЛС, з’явився супутниковий знімок острова після удару

ЗСУ уразили на Зміїному російські ЗРК та РЛС, з’явився супутниковий знімок острова після удару

«ОК Південь» Війна з Росією Втрати Росії Зміїний ЗС Росії ЗСУ Україна Чорне море

Українські військові під час удару по острову Зміїний влучили у російський зенітний ракетно-гарматний комплекс «Панцирь-С1», а також в радіолокаційну станцію.

Про це повідомляє оперативне командування «Південь».

Також під час атаки позицій окупаційних військ на тимчасово захопленому українському острові у Чорному морі, Збройні Сили Украни уразили автотехніку ЗС РФ.

«В продовження операції з ураження ворожих підрозділів на острові Зміїному, зафіксовано влучання у зенітно-ракетний комплекс «Панцир С1», радіолокаційну станцію та автомобільну техніку. Остаточні результати дорозвідуються», — зазначили в ОК «Південь».

Напередодні українські військові повідомили про удар Силами оборони по позиціях окупантів на остові Зміїний із застосуванням різних сил та засобів.

Американський сайт The War Zone, із посиланням на супутниковий знімок отриманий від Planet labs, показав докази, що підтверджують удари по позиціях Росії на острові Зміїний у західній частині Чорного моря.

Повідомлення про ці удари вперше почали з’являтися 20 червня, а також новини про те, що ЗСУ завдали удару по окупованим Росією платформам «Чорноморнафтогазу», які ще у 2014 році були викрадені в України.

Супутниковий знімок Planet Labs, зроблений 21 червня 2022 року, показує щонайменше три нещодавно затемнені ділянки на острові Зміїний.

Схоже, що це сліди, які відображають нещодавні вибухи та/або пожежі.

Ці помітно темні плями не були помічені на більш ранньому супутниковому знімку острова від Planet Labs, зробленому незадовго до обіду за місцевим часом 20 червня.

Порівняння окремих зображень, зроблених 19 і 21 червня іншим комерційними супутниками, дає додаткові докази того, що ці сліди від ураження є новими.

Острів Зміїний, травень 2022 Фото з супутників

Нагадаємо, в кінці травня OSINT-дослідник Tim Ehrhart опублікував знімки компаній Maxar та Planet.com з зображеннями острова Зміїний та російською військовою технікою, яка на ньому розташовується. 17 червня українські військові потопили російський буксир «Василий Бех», який перевозив на острів техніку та боєприпаси.

«ОК Південь» Війна з Росією Втрати Росії Зміїний ЗС Росії ЗСУ Україна Чорне море