fbpx
ЗСУ використовують близько 218 марок і моделей автотехніки

ЗСУ використовують близько 218 марок і моделей автотехніки

218 об'єднаний центр забезпечення ЗСУ Автотехніка ДНВЦ ЗС України ЗСУ Україна

У ЗСУ використовують близько 218 марок і моделей автотехніки.

Про це пише АрміяInform.

До складу військової автотехніки входять автомобілі, спеціальні колісні шасі, гусеничні машини, транспортери й тягачі, трактори, причепи та напівпричепи.

Попри те, що за шість останніх років у ЗС України прийнято на озброєння й допущено до експлуатації 19 зразків військової автомобільної техніки, в основі автомобільного парку нашого війська – технічно застаріла автотехніка, виготовлена ще за радянських часів.

Найчисельнішими моделями автомобільного парку ЗСУ є:

Причому виробництво ГАЗ-66 та ЗіЛ-131, які становлять значну частину цього автопарку, взагалі припинено, а автомобілі марки УАЗ, Урал і КамАЗ випускають у РФ.

Це ускладнює забезпечення їх запчастинами, виконанні технологічних процесів з техобслуговування й ремонту, оснащенні військ ремонтно-технологічним і діагностичним обладнанням, підготовці водіїв і фахівців-ремонтників.

На думку начальника науково-дослідного відділу ЦНДІ ОВТ ЗС України полковника Олександра Гребеника, варто поступово зменшувати кількість базових моделей у новому типажі військової автотехніки з високим ступенем поагрегатної уніфікації із застосуванням модульного принципу конструювання й компонування.

Основою процесу оновлення автомобільної техніки має стати розроблення перспективного Типажу військової автомобільної техніки ЗСУ з подальшими етапами реалізації концептуальних засад розвитку:

  • розроблення легкого багатоцільового автомобіля та його модифікацій (колісної формули 4×4 вантажопід’ємністю 0,75-1,5 т) як для перевезення особового складу та дрібних вантажів, так і для монтування ОВТ;
  • розроблення легкого сімейства авто колісної формули 4×4 і 6×6 вантажопід’ємністю 2-4 т;
  • завершення розроблення сімейства автомобілів колісної формули 4×4, 6×6, 8×8 вантажопід’ємністю 6-25 т;
  • розроблення гусеничного багатоцільового броньованого тягача;
  • розроблення сімейства броньовиків на автомобільних шасі;
  • розроблення перспективних рухомих засобів техобслуговування, ремонту та евакуації зразків ОВТ.
Паливозаправник на шасі Урал

Окрім автомобільної техніки необхідно замінювати й кузови-фургони,  відомі як КУНГи, від “кабіни універсальної нульового габариту”.

Вони широко використовуються для монтажу військової техніки, різноманітного обладнання, засобів техобслуговування й ремонту ОВТ та контрольно-перевірочної апаратури на кузови-контейнери.

Це уможливить оперативну заміну шасі авто, зменшить штатну чисельність авто в розташуванні у пунктах постійної дислокації, збільшить термін служби обладнання.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


218 об'єднаний центр забезпечення ЗСУ Автотехніка ДНВЦ ЗС України ЗСУ Україна