fbpx
ЗСУ за місяць допустили до експлуатації 7 українських БПЛА

ЗСУ за місяць допустили до експлуатації 7 українських БПЛА

Авіація БпА (Безпілотні апарати) ЗСУ Міністерство оборони (МОУ) Олексій Резніков Україна

За останні 30 днів до експлуатації в Збройних Силах України допущено 7 зразків БПЛА українського виробництва.

30 вересня за ініціативою Міноборони уряд ухвалив Постанову №1097 «Про внесення змін до Порядку постачання озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції».

За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, це значно спростило процедуру допуску озброєння та військової техніки до експлуатації у Збройних Силах. Він зазначив, що зміни вже дали значний ефект, в першу чергу – у сфері БПЛА.

Резніков наголосив, що раніше армія приймала до експлуатації 1-2 зразки безпілотних літальних апаратів на рік.

У порівнянні, за останні 30 днів до експлуатації в ЗСУ допустили 7 зразків БПЛА українського виробництва.

Безпілотники "Фурія" від благодійників для механізованих бригад ЗСУ. Серпень 2022. Україна. Кадр з відео "Фонду Віктора Пінчука"

Для спрощення взаємодії з виробниками створено сайт, де кожен розробник, у якого є готовий продукт, може подати заявку до Міноборони на допуск до експлуатації свого виробу.

БПЛА "Валькірія" Фото з відкритих джерел

Офіційний допуск до експлуатації означає, що Міноборони може закуповувати вироби, а ЗСУ ставити їх у штат.

За словами голови оборонного відомства, раніше ця процедура займала 1,5-2 роки. Сьогодні вона дуже швидка. Головне – щоб виріб мав технічні характеристики, які відповідають потребам військових.

Олексій Резніков проінформував, що зараз на розгляді перебуває ще 19 заявок щодо допуску до експлуатації БПЛА українського виробництва. Рішення щодо них мають ухвалити до кінця року.

“Зважаючи, що сьогодні БПЛА закуповує Міноборони за бюджетні кошти, фонд United24 та різні волонтерські організації, фактично кожен розробник, у кого є реальний продукт, може знайти ресурси”, – наголосив міністр Резніков.

Нагадуємо, що 1 листопада стартувала ініціатива «ОКО ЗА ОКО» від мережі АЗК «ОККО» і фонду «Повернись живим» на закупівлю 25 безпілотних комплексів SHARK для українських військових.

Також в Україні розробили новий розвідувальний безпілотний апарат «Домаха». Вага БПЛА – до 5 кг. Працює він на акумуляторах, яких вистачає на 2-2,5 години. За даними виробника, безпілотник дуже тихий, здатний підійматись на висоту до 3 км та може залітати вглиб тилу противника на 50 кілометрів.

Авіація БпА (Безпілотні апарати) ЗСУ Міністерство оборони (МОУ) Олексій Резніков Україна