fbpx
ЗСУ знищили російський «Ураган» і захопили ТЗМ 9Т452 на Херсонщині 

ЗСУ знищили російський «Ураган» і захопили ТЗМ 9Т452 на Херсонщині 

Артилерія БМ-27 «Ураган» Війна з Росією Втрати Росії Деокупація РСЗВ Трофеї Україна Херсонщина

Українські військові знищили російську реактивну систему залпового вогню (РСЗВ) «Ураган» та захопили ТЗМ 9Т452 під час бойових дій у Херсонській області.

Фото знищеного озброєння опублікував СтратКом ЗСУ в Telegram.

Трофеєм ЗСУ також стала транспортно-заряджаюча машина (ТЗМ) 9Т452, яка призначена для перевезення реактивних боєприпасів до вищезгаданої РСЗВ.

Фото захопленої ТЗМ опублікували на сторінці Ukraine Weapons Tracker у Twitter

На оприлюднених кадрах видно згорілий корпус російської реактивної системи залпового вогню БМ-27 «Ураган».

У машини майже повністю відсутня кабіна екіпажу. Ймовірно, її знищив вибух і пожежа після нього.

Російська РСЗВ, ймовірно, була уражена контрбатарейним вогнем української артилерії, коли її розташування визначили Сили оборони.

Транспортно-заряджаюча машина після ремонту, можливо, стала на озброєння у одному з підрозділів реактивної артилерії Збройних Сил України.

Зазначається, що знищення ворожого «Урагана» і захоплення ТЗМ 9Т452 відбулося на Херсонщині під час звільнення регіону від російських окупантів. Українські військові і раніше захоплювали РСЗВ БМ-27 на цьому напрямку.

Реактивна система залпового вогню (РСЗВ) «Ураган» призначена для ураження живої сили, легкоброньованої та броньованої техніки мотопіхотних і танкових підрозділів противника, руйнування командних пунктів, вузлів зв’язку та об’єктів військово-промислової інфраструктури на дальностях до 35 км.

До складу комплексу РСЗВ входять бойові машини 9П140 та транспортно-заряджаючі 9Т452. Обидві виконані на шасі ЗІЛ-135ЛМ.

Для стрільби на менші дистанції на реактивний снаряд надягають кільця, що гальмують його в польоті. Із малим кільцем дальність польоту касетних снарядів становить від 11 до 22 км, НУРС 9М27Ф – від 8 до 21 км. При використанні великого кільця гальма дальність польоту касетних снарядів – від 9 до 15 км, 9М27Ф – від 8 до 16 км.

Артилерія БМ-27 «Ураган» Війна з Росією Втрати Росії Деокупація РСЗВ Трофеї Україна Херсонщина