fbpx
Німеччина виводить військових з бази в Туреччині

Німеччина виводить військових з бази в Туреччині

Бундесвер Німеччина Світ Туреччина

Уряд Німеччини вирішив вивести німецькі війська і літаки з бази військово-повітряних сил «Інджирлік» у Туреччині, які там виконують завдання у складі коаліції проти угруповання «Ісламська держава», після того, як Анкара не дозволила групі німецьких парламентарів відвідати там своїх військових.

Міністерство оборони Німеччини повідомило, що ця передислокація виведе з несення служби літак-заправник на два-три тижні, а шість літаків-розвідників на два-три місяці.

Канцлер Анґела Меркель заявила, що Берлін буде консультуватися з союзниками щодо можливостей замінити німецькі літаки протягом цих термінів. За її словами, передислокація почнеться якнайшвидше «за умови, що коаліція залишиться працездатною».

Німецькі керівники наголошують, що парламентарі країни повинні мати право відвідувати німецькі війська за межами країни, бо саме парламент Німеччини затверджує направлення військових за кордон.

Туреччина заблокувала останній запит Німеччини на такі відвідини на знак протесту проти того, що Берлін надав притулок групі турецьких військових та інших громадян, яких Анкара звинувачує в участі в минулорічній невдалій спробі перевороту.

Також напруженість у відносинах існує через ув’язнення в Туреччині двох німецьких журналістів, а перед тим через рішення влади в Берліні заборонити на німецькій території агітаційні кампанії турецьких політиків серед громадян Туреччини з закликами підтримати голосуванням на турецькому референдумі, що відбувся раніше цього року, конституційні зміни в цій країні.

Німеччина як учасник міжнародної коаліції, що веде повітряні удари проти об’єктів екстремістського угруповання «Ісламська держава» в Іраці й Сирії, має на базі «Інджирлік» у Туреччині, що неподалік кордону з Сирією, літак-заправник, шість літаків-розвідників і близько 270 військових, що обслуговують їх.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Бундесвер Німеччина Світ Туреччина