ООН засудила авіаудари по сирійській провінції Ідліб

ООН засудила авіаудари по сирійській провінції Ідліб

Авіаудар Близький Схід ЗС Росії Міжнародні новини ООН Сирія

Організація Об’єднаних Націй засудила авіаудари по лікарнях та гуманітарних складах у сирійській провінції Ідліб, в результаті яких загинуло 150 цивільних. Радник з гуманітарних питань спецпредставника ООН щодо Сирії Ян Егеланд заявив, що незрозуміло, хто саме завдав ударів, але атаки на гуманітарні об’єкти, включаючи лікарні, машини швидкої допомоги та медичних працівників, стають все частішими. “Нам терміново потрібна дієздатна система повідомлення про захищені місця, які військові сили будуть поважати”, – заявив він у четвер, 28 вересня, передає агенція Reuters. Раніше базований у Лондоні Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини повідомив, що авіаудари здійснила російська авіація.

Франція засудила дії сирійських урядових військ та їхніх союзників проти цивільного населення і закликала Росію утримуватися від авіанальотів. “Ці дії порушують міжнародне гуманітарне право”, – заявила представниця міністерства закордонних справ Франції Агнес Ромате-Еспань.

Але в Москві заперечують загибель цивільних. “Сирійська “Громадянська оборона”, на яку посилається агентство Reuters, повідомляючи про нібито жертви мирного населення, – це все ті ж “Білі шоломи”. Спроби британців видати цих шахраїв від війни під новим брендом за об’єктивні джерела інформації – маніпуляція для дилетантів”, – заявив офіційний представник міноборони РФ генерал-майор Ігор Конашенков. Він заявив, що російські літаки не завдають ударів по житловим кварталам: “Цілями для ураження є виявлені безпілотними засобами і обов’язково підтверджені іншими каналами бази терористів, бронетехніка і склади боєприпасів”.

DW

Авіаудар Близький Схід ЗС Росії Міжнародні новини ООН Сирія