fbpx
Пам’ятний знак пластуну Роману Шухевичу встановлено на скелях Довбуша біля Бубнища

Пам’ятний знак пластуну Роману Шухевичу встановлено на скелях Довбуша біля Бубнища

Історія ОУН Україна УПА

В суботу, 25 квітня 2009 року, на скелі Одинець поблизу села Бубнище Долинського району Івано-Франківської області львівськими старшими пластунами Богданом Шиманським та Андрієм Котлярчуком вмонтовано меморіальну таблицю, що інформує про героїчний вчинок Романа Шухевича під час 2-ї крайової пластової зустрічі в серпні 1925 року. Встановлення таблиці здійснено за погодження із відділом охорони культурної спадщини Івано-франківської обласної державної адміністрації.

На скелі, яку на той час називали Вежею, ще з часів Першої світової війни майорів понищений прапор Австро-Угорської імперії. З часу проголошення незалежності, поляки, через неприступність скелі, не могли зняти прапорця, а лише розстрілювали його з землі. 18-річний Шух (пластове псевдо Романа Шухевича – прим. Порталу) загорівся ідеєю власноруч зняти той прапорець і встановити на його місці синьо-жовтий прапор. Разом із товаришем по гуртку, якого взяв собі в поміч, Ромко здійснив свій небезпечний задум на очах у десятків пластунів. Деякі джерела вказують, що хлопці лізли без жодної страховки.

Цей відчайдушний вчинок – символ могутньої національної свідомості тогочасного покоління пластунів, готовності молоді возвеличувати та відстоювати національні інтереси на рідній землі. Окрім того, це один з перших зафіксованих випадків українського скелелазання.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Історія ОУН Україна УПА