fbpx
Перші літаки Ан-132D спільного із Саудівською Аравією проекту будуть побудовані в Україні

Перші літаки Ан-132D спільного із Саудівською Аравією проекту будуть побудовані в Україні

«Антонов» Ан-132Д Ле Бурже Саудівська Аравія

Виробництво транспортних літаків спільного із Саудівською Аравією проекту Ан-132D буде розпочато в Україні, – розказав на Паризькому авіашоу LE BOURGET 2017 президент ДП “Антонов” Олександр Коцюба.

Він пояснив, що на потужностях ДП “Антонов” буде виготовлена перша партія з 20 літаків, після чого почнеться поступова навчання партнерів з Саудівської Аравії. Терміни початку поставок літаків поки не називаються.

Багатоцільовий транспортний літак Ан-132D розробляється ДП “Антоновим” спільно з компаніями із Саудівської Аравії King Abdulaziz City for Science and Technology (KACST) та Taqnia Aeronautics Company. Цей літак через відмові від кооперації з РФ отримав ряд комплектуючих від західних компаній: двигуни Pratt & Whitney Canada PW150A, гвинти Dowty Propellers, підсистеми Honeywell, Liebherr та Crouzet. Перший політ літака був здійснений 31 березня цього року, про що ми повідомляли раніше.

Директор KACST Халед Абдулла аль-Хусейн підтвердив, що планується створити дві лінії для збирання цих літаків в рамках програми співробітництва з ДП “Антонов”. Виробництво Ан-132D в Саудівській Аравії планується розгорнути в районі Ер-Ріяда. Воно може запрацювати в 2020-2022 роках. За словами аль-Хусейна в найближчи 10-15 років в кооперації вони планують випустити до 300 цих літаків. Вартість нового транспортного літака Ан-132D кладає близько 30 млн доларів США. Темпи виробництва будуть залежати від кількості замовлень.

В плані локалізації виробництва у Саудівській Аравії аль-Хусейн розказав, що саудівська сторона хоче взяти на себе виробництво композитних частин для літака, поступово збільшуючи їх частку. За ДП “Антоновим” має залишитись виробництво металевих частин фюзеляжу. Директор KACST не виключає співробітництво з ДП “Антонов” і в інших авіаційних проектах.

Також директор ДП “Антонов” Олександр Коцюба розказав, що хоча українська сторона виступала як розробник літака в інтересах компаній з Саудівської Аравії, вона має право виготовляти та продавати літак самостійно.

За матеріалами порталу “Крылья”


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


«Антонов» Ан-132Д Ле Бурже Саудівська Аравія