fbpx
PESCO: оборонна співпраця Європейського Союзу

PESCO: оборонна співпраця Європейського Союзу

PESCO Світ

Як ми вже повідомляли Євросоюз запускає постійну співпрацю у сфері оборони та безпеки – PESCO.

Вчора на саміті Євросоюзу глави держав і урядів 25 країн привітали запуск постійної структурної співпраці – PESCO, повідомляє DW

Президент Європейської Ради Дональд Туск у своєму запрошенні на саміт наголосив, що запуск PESCO є “найкращим прикладом” того, що “попри розбіжності, можливо зберігати єдність”. За його словами, це історичний момент, адже ЄС запускає співпрацю у новій сфері.

Основні ідеї та завдання PESCO – підвищити ефективність у сфері оборони. Мова йде про усунення дублювань зусиль і більш ефективне використання коштів.

“Ми, в Європі, витрачаємо близько 50 відсотків від оборонних видатків США, але маємо лише 15 відсотків ефективності”, – говорив у листопаді Зіґмар Ґабріель

Одним із зобов’язань є участь у спільних проектах, які й складають практичну частину PESCO. Для першого етапу відібрали 17 проектів.

Вони є двох видів:

  • створення нових засобів, наприклад спільної платформи для бойових броньованих машини, таких як БМП чи БТР.
  • підвищення операційної готовності, наприклад, формування європейського медичного командування. Кожен з цих проектів веде якась одна країна, беруть у ньому участь лише ті з 25 країн, які хочуть.

Найбільше учасників – понад 20 – у проекті військової мобільності, який покликаний прискорити переміщення військ і обладнання між країнами ЄС, особливо це стало актуально після початку російської агресії в Україні та посилення східних рубежів ЄС.

Нині існує багато бар’єрів та формальностей, які дуже сильно сповільнюють транспортування військ. Як пояснило одне з джерел DW, нині 45 днів іде лише на розгляд заявки на переміщення військ чи техніки до іншої країни. Особливу проблему це створює для сил швидкого реагування.

PESCO Світ