Південна Корея вперше показала як виглядатиме винищувач KF-X

Південна Корея вперше показала як виглядатиме винищувач KF-X

KF-X Винищувач ОПК Південна Корея

Defense News повідомив про оприлюднення Адміністрацією програм оборонних закупівель Південної Кореї (Defense Acquisition Program Administration абревіатура – DAPA) попереднього проекту перспективного винищувача KF-X, що вже пройшов серію аеродинамічних випробувань.

Вперше про цю розробку стало відомо у березні 2001 року, коли під час випуску курсантів Академії ВПС Південної Кореї на офіційній церемонії тодішній президент країни Кім Де Джун розказав про проект KF-X.

У 2010 році до проекту створення літака долучилась Індонезія, яка має намір придбати 80 винищувачів для своїх потреб

Очікується, що до вересня 2019 року проекті роботи будуть завершені та розпочнуться роботи по створенню прототипів літаків. Перші прототипи мають бути виготовлені у 2020-2021 роках, а до 2026 року має розпочатись їх серійне виробництво.

Новий літак буде нести озброєння іноземного виробництва, зокрема йде мова про ракети від компанії Raytheon – AIM-120 та AIM-9 Sidewinder.

За бойовими характеристиками літак KF-X буде перевищувати характеристики винищувачів 4-го покоління, але в цей же час він не буде винищувачем 5-го покоління зі стелс-технологіями.

KF-X Винищувач ОПК Південна Корея