fbpx
ПКР “Нептун” авіаційного базування необхідний раніше морського

ПКР “Нептун” авіаційного базування необхідний раніше морського

#Лінія_оборони Веспа Нептун Ракетний катер "Лань" Су-24 Су-27 Тарас Чмут

Створення модифікації протикорабельної ракети “Нептун”, яка дозволяє застосування її з повітряних носіїв є більш реалістичною та пріоритетною задачею ніж аналог для базування на надводних кораблях і катерах.

Таку позицію в ефірі програми “Лінія оборони” від 6 грудня на 5 каналі озвучив голова правління “Українського мілітарного центру” Тарас Чмут.

За його словами пріоритет номер один це створення мобільного берегового комплексу “Нептун”.

Однак, “морському” варіанту має передувати саме авіаційний.

“На другому місці я би все ж таки робив ставку на авіацію і авіаційну ракету. Оскільки, у нас є Су-27, у нас є Су-24, які можливо довести під протикорабельну зброю. І у нас на сьогодні немає надводних сил, які могли би розмістити таку зброю”, – аргументував Т. Чмут.

За його словами, модернізація фрегата “Гетьман Сагайдачний”, яка б дозволила розміщення на ньому ПКРів це “складний і недешевий” процес. До того ж, “сама боєготовність фрегата викликає великі питання”. З іншого боку, перспектива отримання нових ракетних катерів або добудови корвету є “туманною” в короткостроковій перспективі, на думку експерта. Так, попри анонсовану закладку головного малого ракетного катеру проекту “Лань” (“Веспа”) до кінця року цього досі не сталося. Враховуючи темпи будівництва значно менших катерів проекту 58155, за оцінкою Чмута, процес побудови, випробування та приймання до складу ВМСУ такого ракетного катера може розтягнутися і на 5 років, тоді як ПКР на озброєнні ЗСУ потрібні вже.

#Лінія_оборони Веспа Нептун Ракетний катер "Лань" Су-24 Су-27 Тарас Чмут