fbpx
Подвійний агент СБУ виведений з окупованої території

Подвійний агент СБУ виведений з окупованої території

Війна на Донбасі Донбас СБУ

З тимчасово окупованої території Донецької області виведений завербований Службою Безпекою України агент, що працював у лавах “ДНР” у так званій військовій прокуратурі

Про це йдеться у матеріалі програми Факти тижня

Подвійний агент Сергій Лук’яненко вже дав важливі свідчення про українських заручників та присутність російських військових на тимчасово окупованій території Донбасу.

Як уточнюється його співпраця зі спецслужбою розпочалася за декілька місяців до втечі з окупованої території, де він працював конвоїром та неодноразово бував на допиті українських громадян, які стали заручниками окупаційної адміністрації.

Серед інформації яку надав Лук’яненко – свідчення участі кадрових російських військових у агресії проти України, зокрема “управління внутрішньої безпеки”, в юрисдикцію якого входить “військова прокуратура “ДНР” де він працював, очолював росіянин Щедрінов Дмитро Васильович”. У 2014 році Щедрін керував захопленням будівлі прокуратури Донецька.

Він 1969 року народження, брав участь у захопленні Криму, де у березні 2014-го року був призначений на посаду “заступника розвідвзводу «1-го Зведеного полку Народного ополчення Республіки Крим» (російською «1-го Сводного полка Народного ополчения Республики Крым»).

У травні 2014-го прибув на Донбас, де 11 травня отримав посаду командира розвідувальної роти. З 23 травня 2014-го року вже на посаді “начальника управління спеціальних операцій генеральної прокуратури “ДНР”.

Брав участь у бойових діях на території Донецького міжнародного аеропорту, що відбувалися 26 травня 2014-го року.

До агресії проти України брав участь у бойових діях в Чечні у 2000 році в складі 106-ї дивізії ВДВ. Після з серпня 2000-го року по квітень 2001-го у Косово.

Окрім інформації по керівниках окупаційної адміністрації Сергій Лук’яненко підтвердив місцезнаходження близько десятка українських військовополонених, які вважалися зниклими безвісті. Також Лук’яненко надав слідству відео з перебуванням на допитах кіборга Богдана Пантюшенка.

Богдан Пантюшенко – командир танку 1-ї окремої танкової бригади з позивним “Броня”. У з 18 січня 2015-го танк Пантюшенка разом з іншими мав вийти до Путилівського мосту, закріпитися та забезпечити прохід саперів. Ті планували підірвати міст, по якому бойовики висувалися з Донецька, аби атакувати наші позиції в новому терміналі аеропорту.

 

Війна на Донбасі Донбас СБУ