Полігон з боротьби за живучість корабля

Полігон з боротьби за живучість корабля

198 Навчальний центр Будівництво ВМС України Підготовка Флот

У 2017 році було розпочато будівництво полігона для відпрацювання питань боротьби за живучість корабля, повідомляє Народна армія

Як повідомив в матеріалі капітан начальника штабу Навчального центру ВМС 2 рангу Олексія Ярмоленка, об’єкт розташовуватиметься у Миколаєві, на базі 198 Навчального центру.

Розробкою та будівництвом полігона займається Державне підприємство «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (м. Миколаїв).

Полігон складатиметься з контейнерів і матиме два поверхи, — говорить Олексій Ярмоленко. — На першому поверсі буде розташовано, так би мовити, адміністративну та загально-технічну частини із системами забезпечення. На другому — відсіки для тренувань, пост керування, приміщення для зберігання та обслуговування дихальних апаратів, медичне приміщення тощо. Полігон буде обладнано імітаторами осередків загоряння, водних течій, затоплень.

У першому відсіку курсанти боротимуться з пожежею, у другому — з водою, а в третьому вони тренуватимуться покидати затоплений відсік корабля. Можливості полігона будуть доволі широкі. Наприклад, у відсіку з боротьби із потраплянням забортної води військові моряки на практиці вчитимуться задраювати всі види пробоїн та пошкоджень, які можуть виникнути на кораблі, причому робитимуть це в реальних умовах. Із пробоїни подаватиметься вода під великим тиском, і курсанти повинні будуть добре попрацювати, щоб її задраїти. А під час тренувань у боротьбі з пожежою на кораблі окремі елементи відсіку будуть реально горіти.

На полігоні передбачається розміщення комор для спецодягу, навчально-тренувального інвентарю, приміщень побутового призначення, санвузлів, душових, тамбурів.

198 Навчальний центр Будівництво ВМС України Підготовка Флот