Польща локалізувала виробництво авіабомб для F-16

Польща локалізувала виробництво авіабомб для F-16

PGZ Авіаційні боєприпаси Виробництво боєприпасів ОПК Польща

Польський хімічний завод “Nitro-Chem” SA, що входить до складу Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ), отримав сертифікат, що підтверджує завершення процесу впровадження у виробництво авіаційної бомби Mark 82 (Mk.82)

Про це повідомляє прес-служба PGZ

Ці бомби використовуються на ряді західних літаках, зокрема F-16 які стоять на озброєнні польської армії.

Проект здійснюється спільно з RWM Italia, що входить до групи Rheinmetall Defense – сертифікованого і світового лідера у виробництві авіаційних бомб.

Угода між компаніями була підписана в листопаді 2017 року та передбачала виробництво авіаційних бомб сімейства Mk.80 у Польщі.

Цьогоріч перша партія у 200 авіабомб надійде до польского війська. Загалом же за останні три роки ВПС Польщі замовили 1300 бомб цього типу.

Авіабомба польського виробництва сумісна з проектами GBU-12 та GBU-38, що дозволяють розширити можливості застосування Mk.82.

Зокрема GBU-12 – це корегована авіабомба з лазерною системою наведення та крилами для коригування траєкторії польоту, що створена на основі авіаційної бомби Mk-82. GBU-38 – комплект обладнання на основі технології GPS, що перетворює прості вільноспадні бомби у всепогодні кориговані боєприпаси.

Хімічний завод “Nitro-Chem” S.A. є центром з виробництва та ліквідації боєприпасів у Польщі для потреб польської і союзних армій.

Авіаційна бомба Mk.82 була розроблена в США в 1950-х роках вагою у 227 кг з яких 87 кг – вибухова речовина. Решта – металевий корпус.

PGZ Авіаційні боєприпаси Виробництво боєприпасів ОПК Польща