fbpx
Польща завершує переговори зі США по збільшенню їх військ у країні

Польща завершує переговори зі США по збільшенню їх військ у країні

Балтія Польща Сусіди США

Очільник Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський зазначив у вівторок, що Варшава і Вашингтон близькі до досягнення домовленості щодо збільшення присутності американських військ у Польщі.

Про це повідомляє Польське радіо

Міністр Щерський перебуває у столиці США. Головна мета його візиту – підготовка зустрічі президентів Польщі і США Анджея Дуди та Дональда Трампа, що відбудеться 12 червня.

За словами міністра, той факт, що це буде другий візит польського лідера в Білий дім за попередні 10 місяців, наголошує на активності польсько-американських відносин.

«Ми близькі до розв’язання декількох важливих питань у польсько-американських відносинах щодо присутності військ США, економічного співробітництва, майбутнього ініціативи Тримор’я, а також візового питання», – підкреслив очільник Кабінету президента.

Після вівторкових перемовин у Білому домі Кшиштоф Щерський висловив надію, що запланована на 12 червня зустріч президента Анджея Дуди із президентом Дональдом Трампом матиме «проривний характер» для польських зусиль, спрямованих на збільшення американської військової присутності в Польщі.

«Є великий шанс, що вже у червні ми зможемо почути від президентів рішення про форму і тип цього збільшення присутності військ США у Польщі», – сказав Щерський у розмові з групою кореспондентів польських ЗМІ після виходу з Білого дому.

Голова Кабінету президента додав, що перемовини про збільшення військових сил Сполучених Штатів у Польщі робочої групи Пентагону і Міністерства національної оборони «перебувають у кульмінаційному пункті». Водночас він уточнив, що остаточне рішення «буде за президентами Польщі та США».

Балтія Польща Сусіди США