Польська ракетна програма Homar на базі американського HIMARS

Польська ракетна програма Homar на базі американського HIMARS

HIMARS Балтія Закупівля озброєння Міжнародні новини Польща

Наприкінці минулого тижня відбулась прес-конференція PGZ з презентацією про деталі польської ракетної програми Homar, яка базується на американській ракетній системі HIMARS. Загальна вартість програми оцінюється у 8-10 млрд польських злотих.

На відміну від румунської програми закупівлі HIMARS польський підхід відрізняється значною системою локалізації проекту, зокрема понад 80 бойової системи буде виготовлятись безпосередньо у Польщі.

Серед них:

  • системи зв’язку
  • системи управління вогнем
  • інформаційна система
  • система навігації
  • контейнери для ракет

Локалізація включає виробництво системи на шасі автомобілів, які виготовляються у Польщі. Так до складу підрозділу який розгортатиметься будуть включені автомобілі з колісною формулою 4х4, 6х6 та 8х8 марки Jelcz моделей 442.32 S04, 442.32 S02 i 442.32 P06 які вже використовуються у війську та дозволить уніфікувати автомобілі, що вже використовуються у війську.

Також передбачається виробництво ракет до цієї системи на території Польщі, зокрема некерованих до РСЗВ GMLRS та ATACMS. Дальність використання яких може складати до 300 км.

Заступник голови Польської групи озброєнь (PGZ) Мацєй Лєв-Мірський повідомив, що підписання контракту на поставку ракетних пускових установок у рамках програми Homar є можливе в наступному році. Як він додав, тепер тривають переговори з американською компанією Lockheed Martin, що має бути основним постачальником системи, повідомляє Польське радіо

HIMARS Балтія Закупівля озброєння Міжнародні новини Польща