fbpx
Помер батько військовополоненого моряка Андрія Драча

Помер батько військовополоненого моряка Андрія Драча

Азовське море Військовополонені ВМС України Керченська криза Крим Окупант Російська агресія Росія Флот

Помер батько захопленого Росією українського військового моряка Андрія Драча.

Про це на сторінці у Twitter повідомив Президент України Петро Порошенко.

«Сьогодні пішов з життя Леонід Драч — батько полоненого Росією моряка Андрія Драча. У пана Леоніда було хворе серце, а розлука з сином, якого Кремль утримує в заручниках, остаточно підірвало його здоров’я», — повідомив Президент.

Нагадаємо, що Росія 25 листопада 2018 року в наслідок акту агресії у нейтральних водах Чорного моря обстріляла та захопила три судна Військово-морських сил ЗС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” і “Нікополь” і рейдового буксира “Яни Капу”, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в Чорному морі в порт Маріуполь в Азовському морі. В наслідок обстрілу катеру “Бердянськ” було поранено трьох моряків, що перебували на борту, – Андрія Ейдера, Василя Сороку та Андрія Артеменка

Підконтрольні Росії “суди” в окупованому Криму заарештували всіх затриманих українських моряків за звинуваченням за ч. 3 ст. 322 Кримінального кодексу РФ (незаконний перетин кордону). У січні Лефортовський суд Москви продовжив арешт на три місяці. Зараз усі моряки знаходяться в СІЗО “Лефортово”.

18 березня під час операції в четвертій Міській клінічній лікарні Москви з руки пораненого українського військовополоненого Василя Сороки витягли вісім осколків, а сухожилля 2-4 пальців руки лікарям довелося пересаджувати. Адвокат моряка заявив, що лікарі в Керчі, “Матросской тишине” і “Лефортово” намагалися “лікувати” невитягнені осколки й розсічені сухожилля еспандером.

Азовське море Військовополонені ВМС України Керченська криза Крим Окупант Російська агресія Росія Флот