Повстанці оволоділи стратегичною висотою на півночі Сирії – хроніка подій за 11 липня

Повстанці оволоділи стратегичною висотою на півночі Сирії – хроніка подій за 11 липня

Близький Схід

Туреччина: В Африні, що під контролем Туреччини прогримів вибух. Заміноване авто спричинило загибель 10 людей, десятки отримали поранення. Поки що відповідальність за теракт ніхто на себе не взяв.

Турецькі ЗМІ повідомили, що в районах, розташованих на схід від Євфрату, введена “підвищена бойова готовність” у зв’язку з надзвичайною нарадою в турецькій столиці Анкарі з керівниками Сирійської вільної армії.
Газета Yeni Shafak сказала, що Туреччину змусили вжити надзвичайних заходів на випередженні у зв’язку з контактами лідерів курдських PYD/ PKK з представниками ООН та укладення угод між ними.
Турецькі війська переміщені на нуль, було відправлено підсилення з командос, відпустки солдатам скасовані.

Сирійські Демократичні Сили: Терористична активізація також зачепила території підконтрольні СДС. За декілька годин в провінції аль-Хасака прогриміло 5 вибухів.
Три в самому місті аль-Хасака. Всі три за рахунок замінованих мотоциклів. Потім, вибухнуло патрульне авто сил СДС в н.п. аль-Айн. Ще одна автівка підірвана біля церкви Деви Марії в центрі міста Камишли. Всі теракти спрямовані на бійців СДС, в яких вони отримали поранення.

Великий Ідліб: Головна новина допису. Позавчорашні втрати військ асада в Лватакії під час масштабного рейду повстанців оцінюються в 200 чоловік загиблими та пораненими.

І вже в котре руйнуюючи міф про непереможність проросійських формувань опозиція розпочала наступ на другому фронті на півночі Сирії. Як я вчора анонсував наступ розпочався на селище аль-Хамаміят в північній Хама. І знов активні дії Націоального фронту визволення стали цілковитим сюрпирозом для асадитів.


Стрімким ривком повстанці оволоділи населеним пунктом та стратегічною висотою Тель Хамаміят, а заодно ще двома невеличкими селами поруч.
Захоплення пагорба Тель Хамаміят, який домінує над місцевістю і з якого проглядаються операційні шляхі сирійської урядової армії навколо, ставить під веклике питання забезпечення та стійкість військ режиму в районі міст Керназ та Кафр Набуда. Саме оволодіння висотою прошло за допомогою штурмових драбин з неукріпленного боку пагорба після нетривалого артилерійського обстрілу.

Атаку очолювали бійці ХТШ.


Під час штурму асадівські війська втратили близько 40 людей вбитими, 1 танк знищено, 1 «Шилка» захоплена.

Усвідомлюючи всю складність ситуації з втратою стратегічно важливої висоти, русня доклала всіх зусиль для відновлення свого положення.

Для повернення Тель Хамаміят було проведено близько 50 повітряних ударів та сім атак асадівських віськ. Марні спроби залишили на полі бою 30 асадівських вояк, танк та БМП. Повстанці встояли на своїх нових позиціях.

Крім, ХТШ в боях за Хамаміят прийняли участь підрозділи 112-ої бригади протурецької Сирійської національної армії, які пройшли навчання в зоні операції «Щит Євфрату». Асадівські сили були представлені 5-им проросійським корпусом «Сили тигра».

Активні бої тривають.
Далі буде…

Близький Схід