Повстанці провели наймасштабніший рейд на півночі Сирії – хроніка подій за 8-10 липня

Повстанці провели наймасштабніший рейд на півночі Сирії – хроніка подій за 8-10 липня

Близький Схід

Туреччина: Турецькі військові збили розвідувальний БПЛА невідомої приналежності біля н.п. Мараназ біля Тель Ріфату.

 

 

Помічений черговий турецький конвой на кордоні з Ідлібом.

Туреччина і залісся провели в середу в Анкарі спільне засідання для обговорення останніх подій на всій території Сирії. Ранг зустрічі був на рівні прес-секретаря турецького президента з одного боку та посланника ху@ла в Сирії з іншого. Без конкретики. Поки що на вищому рівні обговорювати нічого.

Сирійські Демократичні Сили: США продовжують розвивати та підтримувати процес організації самоврядування на територіях підконтрольних СДС. Для більшого залучення таких процесів спеціальний посланник США в Сирії Джеймс Джефрі провів закриті зустрічі з місцевими лідерами кланів в Дейр Ез-Зорі на північному сході Сирії. Участь в зустрічах також приймали американський посланник у Міжнародній коаліції в Сирії та Іраку та командувач американськими військами в Сирії та Іраку.

Іран: У повідомленні ізраїльського телеканалу 124 говориться, що в готелі в Ербілі, столиці Іракського Курдистану, відбулася таємна зустріч між іранськими і американськими офіційними особами і главою іранської делегації Хасаном Хаменеї, онуком верховного лідера, і не назвали американських чиновників.

Ізраїль: Прем’єр-міністр Ізраїлю Нетаньяху оглянув винищувачі F-35I Adir на авіабазі Неватім.
«Ці літаки здатні досягти будь-якої точки на Ближньому Сході, включаючи Сирію та Іран» – заявив Нетаньяху в присутності начальника Генерального штабу генерал-лейтенанта Авіва Кохаві і командувача ВПС генерал-майора Амікама Норкіна.

Залісся: Русня і надалі продовжує вчиняти військові злочини. Сьогодні свинособаки мстилися за поразку в Латакії.

В результаті їх авіаударів по Ідлібу у вівторок стали мучениками 14 цивільних осіб з них 10 дітей та дві жінки.

За сьогодні даних про жертви поки не має, проте лише в Джіср Шугур рятівники витягли з під уламків 10 людей.

В місті Аль-Джашур ударом з повітря умисно знищена місцева лікарня. Сім людей стали мучениками, багато поранених. Всього ж під ударними понад 10 поселень.

Великий Ідліб: Зараз головна новина допису. Фронт національного визволення анонсував та вдало провів рейд в Туркоманських горах в Латакії.

Відволікаючим маневром було проведення ряду акцій спрямованих на позиції режиму в Брейдіджі, Шейх Хідіді, аль-Валіні, Хамаміяті. Ці місця зосередження рісні та асадитів були обстріляні з артилерії та РСЗВ.
Рефлекторно руснявне командування в понеділок «пожуковські» намагалося руками сирійської армії відбити у повстанців селища Тель-Малах та Джибаїн, але рясно проливши кров відішли ні з чим.

Рештки, повстанці добивали вже з ПТРК. Два відео.

І у вівторок після ретельної підготовки загони інгхімасі атакували село Атіра та ряд пагорбів навколо в горах Джебель-Туркман на півночі Латакії.

На пагорбах сирійська армія облаштувала 20 взводних «опорників». За десять годин бою повстанцям вдалося захопити 5 «опорників».
Орієнтовно на кожному з них знаходилось близько 20 солдат режиму. Враховуючи масштабність операції загальний результат рейду ще не підсумовано, але сирійські опозиційні блогери за рахунок моніторингу соціальних мереж встановили імена 21 знищеного війського асада і ці дані скоріш за все не повні. Також сирійська армія втратила 3 танки та один БМП.

Окрім мертвих, блогери звернули увагу на величезну кількість поранених і кількість скорботних дзвінків/повідомлень, щоб здавати кров на їх користь. Інформовані джерела повідомили, що холодильники у військовому шпиталі «Дамаск 601» були повні тіл і, ймовірно, були передані партіями, щоб не викликати народних заворушень, що панували після послідовних поразок і важких втрат.

По закінченню першого етапу операції «Північна Латакія», опозиція звітувала про велику кількість захопленої зброї та 4 полонених асадитів і повідомила, що скоро почнеться другий етап.

Коли сирійська армія за «донецьким прикладом» почала обстрілювати свої ж позиції, намагаючись вразити бійців опозиції, ті вже відійшли на безпечну відстань, що не завадило асадитам заявити про «чергову перемогу».
Ця операція була найбільшою військовою акцією повстанських сил на даній ділянці фронту, яка стала можливою після невдач асадитів по просування в напрямку аль-Кабані в Латакії та перекидання боєздатних підрозділів для утримання фронту в Хама.
Сирійські військові експерти прогнозують, що сирійська армія знаходячись в такому стані як він є, навряд чи зможе отримати перемогу над повстанцями без безпосередньої підтримки «іхтамнетами» на землі. Отже чекаємо повідомлень про залучення «ванюшек» на концерт до кобзона.

І вже під час написання допису надійшло повідомлення про стрімкий наступ опозиції на н.п. Хамаміят в Хама. І декілька повідомлень, що бої йдуть в самому селищі. Про це вже в наступному дописі.

А поки коротко про стан справ в повстанців. «Дивізія Хамза», яка забезпечувалась Коаліцією для боротьби з ІДІЛ, а зараз приймає участь в боротьбі з режимом в Алеппо та Хама продемонстрували власну розробку – БТР під назвою «Эль-Фехд» (Тигр). Звертаю увагу на екіпіровку та зброю бійців на відео.

Сирія: Німеччина відхилила пропозицію Трампа про розгортання власних сухопутних підрозділів в Сирії. Таким чином, вона братиме участь лише в повітряних операціях Коаліції.

Ще трішечки про реальний стан асадівської армії. Не маючи змоги контролювати всю територію країни, асад формально ввів до складу САА чисельні формування місцевої міліції які зголосилися за різних причин стати під урядовий прапор. З тим, обіцяні асадом «цяцянки» за відомою «російською звичкою» виявилися «радістю дурневі».
Намагаючись якось виправити такий стан, місцева міліція провінції Дейр Ез-Зор попросила губернатора вважати своїх загиблих національними мучениками і щоб вони були включені до протоколів міністерства оборони режиму асада, щоб отримати прибуток міліції. Губернатор вже в четвертий раз відмовив. Тому міліція на знак незгоди з таким рішенням зняли два контрольно-пропускні пункти біля міста Айяш на заході провінції. Поки конфлікт тримається на рівні словесних образ. Але ситуація розвивається.

Далі буде…

Близький Схід