Представлено нове покоління протикорабельної ракети RBS15

Представлено нове покоління протикорабельної ракети RBS15

Saab Group ОПК ПКР

Шведська компанія SAAB на міжнародному аерокосмічному салоні у Фарнборо представила нове покоління протикорабельної ракетної системи – RBS15 Gungnir, повідомляє Naval Today

У SAAB стверджують, що нова система продовжить традицію надійності RBS15.

RBS15 Gungnir інтегрується в систему попереднього покоління Mk3, тому для існуючих операторів перехід на нову систему може значно зекономити кошти. Хоча один з існуючих операторів RBS15 Mk3 – Фінляндія нещодавно обрав для переозброєння іншу систему – ізраїльський Gabriel, серед причин як раз називалась співвідношення до ціни та можливостей.

Про можливості, то віце-президент SAAB Dynamics Горген Йоханссон повідомив, що нова ракета отримала збільшений до 300 км радіус дії та нову радіолокаційну станцію, яка дозволяє “влучати у будь-яку ціль та за будь-яких умов”

Як і раніше ракета матиме авіаційний варіант та з пускових установок – наземних мобільних пускових установок та кораблів.

Відомо, що контракт на розробку та виготовлення був укладений у березні 2017 року між урядом Швеції та компанією Saab Dynamics (входить до Saab Group) на суму у 3,2 млрд шведських крон, на поставки систем впродовж 2017-2026 років. Згодом була підписана додаткова угода на ще 500 ракет, що мають бути поставлені в середині 2020-х років.

Назва Gungnir походить зі скандинавської міфології, за назвою списа бога Одіна, який завжди влучав у ціль.

Система RBS15 в різних поколіннях знаходиться на озброєнні військово-морських сил, наземних батарей та повітряних сил таких країн як Швеція, Фінляндія, Німеччина, Польща, Хорватія та Тайланду

Saab Group ОПК ПКР