fbpx
Презентовано нові пістолет-кулемети для Нацполіції

Презентовано нові пістолет-кулемети для Нацполіції

Закупівля озброєння МВС Національна поліція

Голова Національної поліції України Сергій Князєв презентував у Києві новий зразок озброєння для поліцейських – пістолет-кулемет “МР-5”.

Про це повідомляє Укрінформ

За його словами, цей пістолет-кулемет “МР-5” – німецького виробництва, ним планується замінити в поліції автоматичну зброю радянських зразків.

Аналогічне озброєння використовується правоохоронцями у Австрії, Німеччині, Франції, США, Канаді та багатьох інших країнах.

Як повідомив начальник відділу озброєння Департаменту управління майном Нацполіції Максим Мовчан, основні переваги цього пістолета-кулемета над автоматичною зброєю радянських зразків – це менша енергія кулі, тобто він має меншу пробивну, меншу вбивчу здатність, меншу рикошетуючу здатність, а забійна сила кулі зберігається близько 300-400 метрів.

Важить цей пістолет-кулемет близько 2 кг і складається, за словами Мовчана, дуже легко.

“Він компактний, оснащений планками для встановлення додаткового обладнання”, – підкреслив Мовчан.

Він додав, що автомат Калашникова, який відтепер замінять у поліції, – це загалом розробка для військових підрозділів, основне завдання якої – використання на полі бою військовими.

“Пістолети-кулемети – це більше поліцейське озброєння, і він більш зручний”, – уточнив він.

MP-5 під час випробувань у спецпризначенців КОРД

Мовчан підкреслив, що ця зброя пройшла повний комплекс випробувань, підконтрольну експлуатацію, і станом на сьогодні передбачено постачання цих пістолетів-кулеметів спочатку у підрозділи патрульної поліції, поліції особливого призначення, які несуть службу на вулицях міста.

“В принципі за день можна навчитися його обслуговувати”, – сказав Мовчан.

Також на базі Тренінгового центру Нацполіції відбулася демонстрація роботи цих пістолетів-кулеметів. Випробували зброю і очільник Нацполіції Сергій Князєв, і очільник столичної поліції Андрій Крищенко.

Відповідаючи на запитання журналістів про враження від використання цієї зброї, Князєв зазначив, що “перше враження – це те, що було дуже незвично, тому що було дуже легко справлятися з ним”.

На запитання про деталі контракту щодо цієї зброї – скільки одиниць і на яку суму, Князєв зазначив, що “ця процедура була закритого характеру, вона має гриф “Обмежений”.

“Тобто таємна закупівля була. І тому я не можу розповісти деталі і назвати підприємства, які брали участь у цій закупівлі, – тільки через те, що це стаття “озброєння”, – уточнив начальник Нацполіції.

За його словами, “офіцери поліції найближчим часом у мирній частині нашої держави будуть виконувати поліцейську функцію із цим пістолетом-автоматом”.

У свою чергу директор Департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко наголосив, що цей вид зброї є у використанні у прикордонників з кінця минулого року.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Закупівля озброєння МВС Національна поліція