fbpx
Президенту хочуть дати право використовувати війська за межами України

Президенту хочуть дати право використовувати війська за межами України

Законодавство Президент Україна

У Верховній Раді зареєстровано законопроект N5483 “Про внесення змін до Закону України” Про оборону України “(щодо оперативного застосування Збройних Сил України за межами території України)”. Як повідомляє політик у своєму автор (А. Гриценко), документ передбачає можливість оперативно застосовувати Збройні Сили за межами території України відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, міжнародних договорів України. 

За його словами, Президент буде мати законне право і легітимний механізм застосування збройних сил і засобів, щоб захистити життя та здоров’я українських громадян, а також військові контингенти України, які дислокуються за кордоном і виконують миротворчі та інші місії. “Крім того – для боротьби з піратством і забезпечення безпеки судноплавства, а також для захисту іншої держави, яка звернулася до України з відповідним проханням”, – додав парламентарій.

“Які саме сили і засоби Збройних Сил треба буде залучати в конкретній ситуації, одноосібно або у взаємодії з іншими державами, – ці питання Президент буде вирішувати з Генеральним штабом. І відповідно на постійній основі буде забезпечувати їх боєздатність, технічне оснащення, підготовку, комплектацію, всебічне забезпечення, постановку задач. Для того на Президента і покладено функції Верховного Головнокомандувача “, – підкреслив А. Гриценко.

За його словами, право на застосування військ за кордоном Президент України матиме після схвалення такого рішення у Верховній Раді. “Такий закон є вимогою часу, він введе механізм забезпечення гарантій, які записані в нашій Конституції”, – переконаний депутат.

Він підкреслив, що законопроект спрямований на захист інтересів українських громадян. “Жодним чином він не спрямований проти Росії, Румунії, Франції чи Америки, інших держав, поки вони не мають проти України ворожих намірів”, – додав А. Гриценко.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Законодавство Президент Україна